Yeni Kooperatifimiz CEMRE KONUT

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatifinin imzaları atıldı

CEMRE KONUT / LALE KULE

1+1 Küçük Konut, Büyük Rahatlık

CEMRE KONUT / LALE KULE

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatif toplantısından görüntüler

CEMRE KONUT / LALE KULE

Hedef Kilitlendi

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Mekanda yolculuk sağlayan bir kültür ve turizm projesidir

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Üye Kayıtlarımız Başlamıştır

OBASYA Projesi Yuntdağlarında kurulacaktır.

18 Nisan 2018 Çarşamba

MANİSA TİCARET VE SANAYİ ODASIManisa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyesi olarak seçilip, Meclis başkanının seçileceği toplantıyı en yaşlı üye sıfatıyla yönetmem söz konusu olunca, konuyu enine boyuna öğrenmek için dersime çalıştım.

Oda başkanlığını Mehmet Yılmaz 65 meclis üyesinin kırkının oyunu alarak kazanmıştı. Meclis başkanlığını da Mehmet Yılmaz’ın adayı Yahya Caymaz kazanır diyenler çoğunluktaydı. Ancak öyle olmadı. 40 oyla başkan seçilen Mehmet Yılmaz’ın desteklediği aday 22 oyda kaldı. Ümit Türek 26 oy alarak, meclis başkanlığını kazandı. Ne oldu da üç gün içinde 40 oy 22’ye düştü? Bu sorunun yanıtını çok kişi biliyor. Mehmet Yılmaz şapkasını önüne koyup “ben nerede hata yaptım?” sorusunun yanıtını bulmalı.

Manisa Ticaret ve Sanayi Odasının yenilenen meclisi yeni başkanıyla önemli çalışmalar yapacağına inananların sayısı hiçte az değil.

En yaşlı üye sıfatımla toplantıyı yönettiğim için, konuşmama yaş konusuyla başladım. Yaşlılık yüksek bir dağa tırmanma gibidir. Tırmandıkça yorulursunuz. Tırmandıkça nefesiniz kesilir. Ancak ulaştığınız noktada ufkunuzun genişlediğini görürsünüz. Eğer doruğa fazla yorulmadan çıkmayı başarmışsanız, geniş ufkunuzdan yararlanarak topluma hizmet sunmayı sürdürebilirsiniz. Ben 1945 doğumluyum. Nüfusta yazılı yaşım 73, görünen yaşımın 60-65 olduğunu söylüyorlar. Benim için hissettiğim yaş önemli. Ben kendimi 45 yaşında hissediyorum.  Plakam 45, Doğumum 45, Hissettiğim yaşım 45.  Meclis üyelerine, “Sizde yaşlanacaksınız. Size ufak bir tavsiyem olsun: İşiniz biterse, işiniz biter. İşinizi bitirmeyin. Unumu eledim, eleğimi astım demeyin, çalışmaya devam edin. Ben genç kalışımı çalışmaya borçluyum. Çalışarak, ülkeme ve topluma karşı borcumu ödüyorum. Borçta bitecek gibi görülmüyor.”

Yaşam benim için eğitim, üretim ve paylaşım sürecidir. Meclis üyeliği görevimizin, eğitimimize büyük katkısı olacak şekilde sürdürülmesini diliyorum. Eğitimi beşikten mezara kadar düşünmeliyiz. Aldığımız eğitim üretimimizi arttıracaktır. Gelelim en önemlisine, paylaşım. Bu tür yerlerde görev alanlar, paylaşımı seven insanlardır. Burada sevgiyi ve bilgiyi paylaşarak büyüteceğiz; Dertlerimizi, sorunlarımızı paylaşarak küçülteceğiz.
Sevgimizi ve bilgimizi paylaşarak büyüteceğiz. Dertlerimizi, sıkıntılarımızı paylaşarak küçültmeye çalışacağız.

Çalışmalarımızla Odamızın başarı çıtasını yukarılara taşıyacağız. Başarılarımızla sadece yerel basında değil ulusal basında, yurt dışında ve yurt içinde adımızı duyuracağız. Sadece yenilikleri izlemeyeceğiz, yeniliklere öncülük de edeceğiz.
Bu mecliste tartışarak kararlar üretip ürettiğimiz kararlara tartışmasız uyacağız. Karar alma ve denetim görevimizi tam yapacağız. Manisa’da aidiyet duygusunun güçlenmesine katkıda bulunacağız.

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası yeni gelişmelere gebe, ben en yaşlı üye sıfatımla seçilenlere abilik yapmayı sürdüreceğim. Bilgi ve birikimleri odanın hizmetine sunacağım bundan kimsenin kuşkusu olmasın… 
back to top