Yeni Kooperatifimiz CEMRE KONUT

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatifinin imzaları atıldı

CEMRE KONUT / LALE KULE

1+1 Küçük Konut, Büyük Rahatlık

CEMRE KONUT / LALE KULE

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatif toplantısından görüntüler

CEMRE KONUT / LALE KULE

Hedef Kilitlendi

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Mekanda yolculuk sağlayan bir kültür ve turizm projesidir

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Üye Kayıtlarımız Başlamıştır

OBASYA Projesi Yuntdağlarında kurulacaktır.

2 Haziran 2022 Perşembe

HASAN AZİZ

Hasan Aziz’de kim deyişinizi duyar gibiyim. Hasan Aziz Bulgaristan’da bulunan Kırcaali Belediyesi’nin Belediye Başkanı. Manisa’da çok tanıyanı ve seveni var. Soyadı gibi Aziz bir insan. Aziz, Türkçe’de yaygın şekilde kullanılan kelimeler arasında yer alıyor. Türk Dil Kurumu açısından bakıldığında (aziz) kelimesinin “sevgide üstün tutulan” şeklinde yer aldığı görülüyor. Hasan Aziz de sevgide üstün tutulduğu için Bulgaristan’ın Kırcaali kentinde 2003 yılından bu yana Belediye Başkanlığı görevini yürütüyor. Sayın Hasan Aziz, Hak ve Özgürlükler Hareketi’nin (HÖH) gençlik kollarından başlayarak hemen hemen her kademesinde görev yapmış, şimdi de HÖH Genel Başkan Yardımcısı. Birçok derneğin kurucusu, başkanı, yöneticisi Hasan Aziz, dediğim gibi sevilen birisi. Sadece Bulgaristan’da Kırcaali’de değil, Bulgaristan’dan gelen göçmen yurttaşlarımız tarafından da çok seviliyor. İçten bir gülümsemeyle karşılıyor dostlarını.

***

Hasan Aziz, 16 Nisan 1969 tarihinde Kırcaali’de doğmuş. Benim oğlumla yaşıt. Genç bir yönetici. Sofya Milli ve Dünya Ekonomisi Üniversitesi’nde okumuş, Yönetim ve pazarlama alanlarında yüksek lisans yapmış. Ayrıca İnşaat Mühendisliği okumuş. İnşaat Mühendisi olmanın ötesinde Gayrimenkul Değerlendirme Uzmanlığı ve doktorası da var. Bunlar benim bildiklerim, Bulgaristan’da kaldığım beş gün içinde öğrenebildiklerim. Vali Yardımcılığı görevinde de bulunmuş.

MANİSA HEYETİ BULGARİSTAN KIRCAALİ’DE

KÜLTÜR SINIR TANIMAZ

22-27 Mayıs 2022 tarihleri arasında Manisa’dan Bulgaristan’ın Kırcaali Kenti’ne gittik 25 kişiyle birlikte. Bulgaristan’a gidişimizin nedeni, Obasya Turizm Geliştirme Kooperatifi olarak hazırladığımız “Kültür Sınır Tanımaz” adlı projemizdi. Kültür Sınır Tanımaz projemizi, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi’nce sağlanan AB hibesi ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile denetiminde, proje ortaklarımız Manisa Büyükşehir Belediyesi, Bulgaristan Kırcaali Belediyesi ve Bulgaristan Ömer Lütfü Kültür Derneği ile birlikte gerçekleştirdiğimiz Kültür Sınır Tanımaz Projemizdir.  Bu proje sayesinde sınırları aşarak, Bulgaristan Kırcaali’ye ulaştık. Bu proje sayesinde, Kırcaali’de 24 Mayıs Kültür Bayramı Korteji’ne katıldık. Bu proje nedeniyle, büyük bir salonda Kültürler Buluşması Etkinliğimizi gerçekleştirdik.

KIRCAALİ’DEN GELECEK DOSTLARIMIZI MANİSA’DA KONUK EDECEĞİZ

19-24 Haziran 2022 tarihleri arasında, Bulgaristan’ın Kırcaali kentinden gelecek dostlarımızı Manisa’da ağırlayacağız Manisa Büyükşehir Belediyemizle birlikte. Obasya’da Kültür Sınır Tanımaz Projemiz kapsamında yapımını gerçekleştirdiğimiz 700 metrekare büyüklüğündeki çadırda Kültürler Buluşması Etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. Yine bu proje kapsamında, yapımı tamamlanan Otantik Kadın Kıyafetleri Müzemizin açılışı da yapılacak.

Bulgaristan’dan gelecek dostlarımıza ve folklor ekibine kentimizi en iyi biçimde tanıtmaya çalışacağız.

Uluslararası dostluklar, Kültür Sınır Tanımaz benzeri projelerle gelişiyor. Belediyeler STK’lar salonlarda buluşuyor. Giderek güçlenen dostluklar kuruluyor.

Kırcaali Belediye Başkanı, Hasan Aziz’in tanışmamızın hemen ardından bana “Mustafa abi” diye hitap etmesi benim için içtenliğin en güzel belirtisiydi. Sayın Hasan Aziz “Kardeş Belediyemiz Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Obasya işbirliği ile Kırcaali’de Obasya benzeri bir turizm tesisi kuralım” dedi. Kırcaali’de Obasya kurulduğunda Balkanların en farklı çok ilgi görecek bir tesis olacağını düşünüyordu mutlaka. Hasan Aziz, ayrıca Türk yatırımcıları Kırcaali’ye yatırım yapmaya da çağırdı. Ben bu çağrıyı, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın Meclis Toplantısı’nda dile getirdim; Farklı ortamlarda da dile getirmeyi sürdüreceğim.

Yeni projeler hazırlamaya, kültürleri buluşturmaya, Obasya, Yunusemre, Manisa ve Türkiye adlarını da dünyaya etkili biçimde duyurmaya devam edeceğiz. Manisalılar olarak birlik olmayı başardığımızda başaramayacağımız iş, gerçekleştiremeyeceğimiz proje olmaz yeter ki el ele vermeyi birlik olmayı başaralım…

 

 
back to top