Yeni Kooperatifimiz CEMRE KONUT

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatifinin imzaları atıldı

CEMRE KONUT / LALE KULE

1+1 Küçük Konut, Büyük Rahatlık

CEMRE KONUT / LALE KULE

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatif toplantısından görüntüler

CEMRE KONUT / LALE KULE

Hedef Kilitlendi

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Mekanda yolculuk sağlayan bir kültür ve turizm projesidir

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Üye Kayıtlarımız Başlamıştır

OBASYA Projesi Yuntdağlarında kurulacaktır.

13 Şubat 2020 Perşembe

MANİSA’DA YAŞAM

Bu köşe yazım, Radyo Hiraş’ta Hale Taştekin’in güzel sesi ve yorumuyla, 14 Şubat 2020 Cuma günü saat 11.15 sıralarında okunurken, ben Ankara’da olacağımdan Manisa’da Yaşam Programına katılamayacağım. Programı bugün Rıfat Uygur kardeşim bensiz sürdürecek.
Manisa’da Yaşam programını yaklaşık yedi yıldır yapıyoruz. Her program benim köşe yazımla başlıyor. Artık benim için köşe yazısı yazmak ertelenmez bir görev haline geldi. 
Manisa’yı, Manisalıları, günlük gelişmeleri ve daha çok geleceğe ilişkin umutlarıma yer veriyorum köşe yazılarımda. 
Ben, içinde umut olan yarınları çok seviyorum. Bunun içinde, yarınlara umut yükleyelim diye çağrılar yapıyorum sürekli olarak. Bizler için hava ve su ne kadar önemliyse, benim için sevgi ve umut da o kadar önemli. Sevgisiz ve umutsuz yaşanmıyor ki.
Manisa’nın tek kırsal turizm projesi olan Obasya Kırsal Konaklama Tesisi’nin yapımına başladığımızdan bu yana, belli aralıklarla Ankara’ya çağrılıyorum. Her çağrıya da uyarak Ankara’nın yolunu tutuyorum.
Tarım ve Ormancılık Bakanlığında çok güzel keyifli çalımalar yapıyoruz. IPARD’ı, TKDK’yı, (UKA) Ulusal Kırsal Ağ’ı AB hibelerini, Projeleri konuşuyoruz. Konuştuğumuz kişiler, donanımlı kişiler olunca da çalışmalar çok keyifli geçiyor. 
Çalışmalarımıza katılan bakanlık görevlilerinin ortak özelliği, hepsinin çözüm odaklı olması bence. Çalışmalar, belli bir program çerçevesinde yapılıyor. Üretilen düşünceler kayıt altına alınıyor. Gelecek için düşünce üretim süreçlerinin içinde olmasının katılımcıların hoşuna gittiğini görüyorum. Bende kış kıyamet demeden, iş var gibi mazeretler üretmeden çalışmalara etkin biçimde katılıyorum.
Çalışmalar bitene kadar, otelden ayrılmıyorum. İzmir’den Ankara’ya uçuyorum. Havaalanından alıp otele götürüyorlar. İki gün dolu dolu çalışıyoruz. Ankara’dan uçağa binip, İzmir’e uçuyorum. Tüm masraflarımızı bakanlık karşılıyor. Bizden yaptığımız katkılardan memnunlar ki, yaklaşık üç yıldır düzenli olarak çağırıyorlar. Mardin’de, Safranbolu’da Kızılcahamam’da Ankara merkezde ve Manisa’da Obasya Kırsal Konaklama tesisimizde  çalışmalar yaptık. Yaptığımız çalışmalara zaman zaman AB temsilcileri de katıldı.
Benim, Ankara’da çalışmaları düzenleyen ekiple tanışmam, Obasya Projesi nedeniyle oldu. Obasya sadede Manisa’nın, sadece Ege Bölgesinin değil, ülkemizin kendi alanında tek kırsal turizm projesidir. 
Manisa’nın bu güzel projesine, Manisalıların, ilgili kurum ve kuruluşların sahip çıkmasını bekliyoruz. Tarım ve Orman Bakanlığından, Manisa Valiliğinden, Valiliğe bağlı birimlerden, Başta Büyükşehir Belediyemiz ve Yunusemre belediyemiz olmak üzere yerel yönetimlerden aldığımız desteği, projemizin en büyük güvencesi olarak değerlendiriyoruz.
Kendim Ankara’dayım ama aklımda, Manisa’ya dönmek var. Çalışmak için Ankara’ya gitmeyi sevdiğim kadar, hatta daha fazla Ankara’dan Manisa’ya dönmeyi seviyorum.
Rıfat Uygur’a, yazımı okuyan, Hale Taştekin’e, yayını size görüntülü olarak ulaştıran Orkun Abacı’ya ve gazeteci arkadaşım Nezih Varol’a varsa program konuğumuza keyifli bir program diliyorum ve Manisalı dinleyici ve izleyicilerimize gönülden sevgi ve saygılarımı sunuyorum.  
back to top