Yeni Kooperatifimiz CEMRE KONUT

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatifinin imzaları atıldı

CEMRE KONUT / LALE KULE

1+1 Küçük Konut, Büyük Rahatlık

CEMRE KONUT / LALE KULE

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatif toplantısından görüntüler

CEMRE KONUT / LALE KULE

Hedef Kilitlendi

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Mekanda yolculuk sağlayan bir kültür ve turizm projesidir

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Üye Kayıtlarımız Başlamıştır

OBASYA Projesi Yuntdağlarında kurulacaktır.

29 Nisan 2021 Perşembe

KARDEŞLİK HAFTASI

28 Nisan ve 4 Mayıs tarihleri arasının Kardeşlik Haftası olarak ilan edildiğini çok kişinin bilmediğini düşünüyorum. Kardeşlik Haftasının amacı, sevgi saygı duygularını geliştirmektir. İnsan olmanın en büyük özelliği ve insanın en önemli görevi, karşısındaki insana iyi davranmak, hatalarından dolayı affedici olmak, hoşgörülü davranmak ve bütün insanlığın huzuru ve mutluluğu için çalışmaktır.

Hepimiz insanlar olarak Adem ve Havva’dan geldiğimizi düşünüyorsak rahatlıkla kardeşiz diyebiliriz değil mi?

İnsanlarımız, ne kadar ayrı, ne kadar farklı olurlarsa olsunlar, Irk, Din, Mezhep, Ekonomik ve sosyal sınıf, Yaşam tarzı, Cinsellik, Eğitim,  aklınıza ne gelirse gelsin, "Kardeş" olduğumuzu kabullenirsek, dünya güzeli bir ülkenin mutlu insanları oluruz. Bugün yaptığımız gibi ötekileştirmeyi sürdürürsek, Tanrı'nın her bakımdan en cömert davrandığı bir yeryüzü cenneti olan ülkemizi ve dünyamızı cehenneme çevirmeye davetiye çıkarmış oluruz. Kardeşi olduğumuzu özümseyelim. Kucaklaşalım. Birbirimize kardeş gibi davranalım. Kardeş gibi olmayı yaşam biçimine dönüştürelim…

Yaşamı insana yaraşır yapmanın dünyayı cennete dönüştürmenin yolu kardeş olduğumuzu hatırlamak ve gereğini yapmaktır. O zaman bu dünyanın nasıl bir cennet olduğunu, nasıl mutlu, huzurlu ve hepsinden önemlisi umutlu insanlarla dolmaya başladığını görürüz. Kardeşlik haftası nedeniyle söylüyorum hepimiz kardeşiz.

Tüm insanlarımızı kucaklayan, ayrıştıran değil birleştiren liderler istemeliyiz.  Demokrasin gereği de budur zaten.  Demokrasi çok sesliliğin uyumudur.

Özgürlük kardeşliktir. Kardeşlik özgürlüğün güvencesidir. Sevginin temelidir.

28 Nisan ve 4 Mayıs tarihleri arasında Dünya Kardeşlik Haftası kutlanıyor. Siz duydunuz mu bilmiyorum ama ben parti liderlerinin kardeşlik haftasına ilişkin bir demeçlerini görmedim de duymadım da.

Kardeş sözcüğü, yeryüzünün bütün dillerinde bulunan ve var olan sevgiyi, sevimliliği, sıcaklığı niteleyen bir sözcüktür. Ben sevdiklerime kardeşim derim hep. Kardeşim demek bana çok sıcak gelir. Bana kardeşim denildiğinde de mutlu olurum.

Kardeşlik Haftası nedir diye düşündünüz mü hiç? Kardeşlik mesajları okundunuz mu yazdınız mı?

Dünya Kardeşlik Haftası her sene 28 Nisan ile 4 Mayıs tarihleri arasında kutlanır. Farklı ülkelerde ve yeryüzünün bütün dillerinde bulunan sevgiyi, sıcaklığı, sevimliliği niteleyen bir sözcük olan kardeş sözcüğü aynı anne ve babadan doğmayı temsil eder. Sütkardeşliği, futbol kardeşliği, silah kardeşliği, kan kardeşliği ya da kader kardeşliği gibi kardeşliklerden de söz edilir. İster gerçek anlamda ister mecazi anlamda olsun, kardeşlik kader bağı bir de ortak ideal anlamına gelir. Kardeş olmak; arada kan bağı olsun ya da olmasın aynı amaca hizmet etmek, kişilerin birbirine karşı samimi duygular beslemesi demektir. Kardeşlik güzel ahlaki duygular ile ailenin, ülkenin ya da gönül verilen organizasyonun iyiliği için çalışmalar yapmak, ilerlemek için çaba sarf etmektir. Kardeşlik haftasında; insan ya da toplumların durum ile duruşlarını bu vesile ile tekrardan değerlendirmesi, karşılıklı anlayış ve hoşgörü ile sorunları gidermesi, kardeşliğin gereklerini yapmaları esas olmalıdır. Dünya insanlara bir misafirhanedir. Kardeşlik duygusunun tam olarak zıttı hatta düşmanı samimiyetsizlik ile art niyet olmaktadır. Bağların güçlenmesi ortak ideallerin sağlanmasında daha da kolaylık sağlar. Küslük ve kırgınlıkları bir kenara bırakıp kardeşlik temasını iyi okumak toplumdaki bütün fertlerin görevidir. Kardeşlik haftası mesajları Kardeşçe bir gelecek ve kardeşçe yaşamak dileği ile Kardeşlik Haftanızı kutluyorum.

Kapanma günlerinde Kardeşlik konusunu yeniden düşünelim. Ayrıştıran değil birleştiren olanın. Kimseyi ötekileştirmeyelim. Kardeşçe dayanışma yaparak iyi günde kötü günde birlik olarak yaşayıp gidelim. Böylesi daha iyi olur değil mi sevgili kardeşlerim?
 
back to top