Yeni Kooperatifimiz CEMRE KONUT

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatifinin imzaları atıldı

CEMRE KONUT / LALE KULE

1+1 Küçük Konut, Büyük Rahatlık

CEMRE KONUT / LALE KULE

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatif toplantısından görüntüler

CEMRE KONUT / LALE KULE

Hedef Kilitlendi

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Mekanda yolculuk sağlayan bir kültür ve turizm projesidir

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Üye Kayıtlarımız Başlamıştır

OBASYA Projesi Yuntdağlarında kurulacaktır.

12 Ekim 2022 Çarşamba

MANİSA KENT KONSEYİ

Perşembe gününün hazırlığına Çarşamba gününden başlıyorum. Önce yazacağım konuyu ve programa çağıracağım konuğu belirliyorum sonra bilgisayarımın başına geçip köşe yazımı yazıyorum.

***

Bu hafta için belirlediğimiz konu Manisa Kent Konseyi, Konuğum da Manisa Kent Konseyi Başkanı Ahmet Karadağ olacak. Ben, Manisa Kent Konseyinin kurucu başkanlığını yaptım. Ahmet Karadağ da şimdiki başkan. İlk başkan ve son başkan Manisa Kent Konseyi ve Manisa üzerine söyleşeceğiz, düşüncelerimizi paylaşacağız. Etv’de yapmakta olduğum ve ANLATIYORUM adını verdiğim programda. 

***

Düşünmeden konuşmak ve yazmak, çiğnemeden yutmak kadar zararlıymış.
Çiğnemeden yuttuklarımız midemizi, düşünmeden söylediklerimiz çevremizi rahatsız edermiş.  O nedenle, bugün düşünmeden konuşmuş olmayayım diye, düşüne düşüne yazıyorum ve programa hazırlık yapıyorum. Manisa Kent Konseyi’ni konuşunken yine her zamanki gibi Manisa’yı da konuşacağız genç dinamik ve girişimci başkanım Ahmet Karadağ’la…

***

Ben arkadaşlarımı hep gençlerden seçiyorum. Önceden arkadaşlık yaptıklarımın varsa çocuklarıyla arkadaşlık yapıyorum. Ahmet Karadağ’da genç arkadaşlarımdan birisi.

***

Kent Konseyi Başkanlığı yaptığım yıllarda, Kent Konseylerini çekişme ve yarışma yeri değil dayanışma yeridir sözümü çok tekrarlardım. İnsanların çalışmalara katılmalarını ister, ‘KATILIM OLMADAN ATILIM OLMAZ’ derdim. Kent Konseyleri boş konuşma yeri değil proje oluşturma yeridir derdim. Kent Konseyleri eleştirerek sorunun parçası değil, proje üreterek çözümün içinde olmalılar derdim. Eleştiri bir proje üretim tekniği değildir. Kent Konseylerine yakışan uzlaşma ve dayanışmadır. Ahmet başkanımın bunu başardığını görüyor ve mutlu oluyorum.  Bizim şu anda, ilk başkan ve son başkan olarak yaptığımız bir uzlaşma, dayanışma ve projeler geliştirme örneğidir. İnsanlar Kent Konseyinde sevginin ve bilginin dışında bir şey olmadığını bilmeliler. Kent Konseyleri sevginin ve bilginin paylaşarak büyütüldüğü platformlardır.

***

Manisa Kent Konseyi Manisa’nın Ortak Aklı olabilir, olmalıdır da… Birlikte çalışarak ortak akla ulaşmayı ve projeler üretmeyi başarabiliriz. Birçok kuruluşun Genel Kurullarında gördüğümüz gibi yararsız çekişmelerin kısır döngüsüne düşmememiz gerekiyor. Yarışma yerine dayanışmayı, kavga yerine uzlaşmayı seçmemiz ve her ortamda barışı etkin kılmamız gerekiyor.  
Hepinize güzel günler diliyorum…
 

 
back to top