Yeni Kooperatifimiz CEMRE KONUT

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatifinin imzaları atıldı

CEMRE KONUT / LALE KULE

1+1 Küçük Konut, Büyük Rahatlık

CEMRE KONUT / LALE KULE

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatif toplantısından görüntüler

CEMRE KONUT / LALE KULE

Hedef Kilitlendi

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Mekanda yolculuk sağlayan bir kültür ve turizm projesidir

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Üye Kayıtlarımız Başlamıştır

OBASYA Projesi Yuntdağlarında kurulacaktır.

13 Ocak 2022 Perşembe

OKAN KARACAN

 Okan Karacan hakkında yazı yazmakta nereden çıktı demeyin.

11 Ocak 2022 Salı günü, sabahtan Obasya’ya gittim erkenden yapılacak çalışmaları planlamak için.
Obasya’da Zafer Kalkınma Ajansı’nın hibe desteği ile yapımını sürdürdüğümüz Ekolojik Yaşam Merkezi ve AB, Hazine ve Maliye Bakanlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi aracılığı ile aldığımız ve Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinatörlüğünde AB hibesi ile yapımını sürdürdüğümüz Kültür Sınır Tanımaz Projeleri için günümün büyük bölümünü Obasya’da geçiriyorum.

AT HEYKELLERİ OBASYA’YA ÇOK YAKIŞTI

Bu arada Obasya’ya at heykellerimiz de geldi onları da yerlerine monte ediyoruz. Obasya’da heykeller çoğaldıkça güzelleştiğini görüyorum.

OKAN KARACAN OBASYA’DA

Ben atların yerine konulmasıyla meşgulken, dört kişilik bir ekip dikkatimi çekti. Ellerinde kameralar vardı. O da ne, şaşırdım kaldım. Dört kişiden biri Okan Karacan'dı. Hoş geldiniz, hangi rüzgâr attı sizi Obasya’ya dedim. Reklam filmi çekiyoruz dedi. Kendisini televizyonlarda yaptığı programlardan, sinema filmlerinden, dizilerden tanıyordum. Çok yönlü sevdiğim bir sanatçı Okan Karacan.

Kısa sürede kaynaştık. Bir o anlatıyordu bir ben. Kırk yıllık arkadaş gibiydik. Hani dalga boyu tuttu derler ya aynen öyle oldu. Yapacak işlerimiz olmasa gün boyu konuşabilirdik.

Reklam filmi çeşitli etkinliklerde kullandığımız Bey Otağında çekilecekti. Bey Otağına geçtiğimizde söyleşimiz devam ediyordu.

Ben sordum Okan yanıtladı, Okan sordu ben yanıtladım. Önce kuruluşundan bugüne Obasya Projemizi anlattım Okan’a, beş proje yaptığımızı, yaptığımız beş projenin de kabul edildiğini bunun bir Türkiye rekoru olduğunu söyledim.

Kültür Sınır Tanımaz adlı projemiz kapsamında Obasya’da 19.yy Ege Bölgesi Kadın Giysileri Müzesi ve 700 metrekare büyüklüğünde etkinlik çadırı yapmakta olduğumuzu söyledim. Etkinlik çadırı tamamlandığında, Okan’la çadırda bir etkinlik düzenleme konusunda anlaştık. Adamın on parmağında on marifet var. Ben gülen ve güldüren insanları çok seviyorum.

Okan Karacan, reklam filmlerini kendi firması olan ONKA ile çektiğini, Ege bölgesine çok geldiğini; bölgede birlikte çalıştığı çok yetenekli, konularında uzman arkadaşlarının olduğunu söyledi.

Okan’ı mutlaka tanıyorsunuzdur ama ben yine de hayat hikâyesini kısaca aktarayım size:

OKAN KARACAN

İlk ve orta öğrenimini, İstanbul Şişli'de bulunan Terakki Vakfına ait Özel Terakki Lisesi'nde aldı. Daha sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümünü kazanan Karacan, bu üniversiteyi tamamlayamadı. 1995 yılında ise kısa bir süre turizm alanında ticarete atıldı. 2001 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Müzikoloji bölümünü kazanarak, buradaki eğitimini 8 yılda tamamlayabildi. Bu esnada pek çok çocuk tiyatrosunda çalışan Karacan, 2002 yılında Tiyatro Portakal'da Sigara Böreği isimli tiyatro oyununda rol alarak oyunculuk hayatına başladı. Tiyatro oyunculuğunu BKM ve Uygur Kardeşler'de devam ettirerek geliştirdi. Buradan televizyona geçen Karacan, çeşitli televizyon programlarında sunuculuk ve ardından bazı televizyon programlarının yapımcılığını yapmıştır.

Karacan, bu sürede çeşitli televizyon dizilerinde rol almış ve yine bu yıllar arasına iki radyo programı sunuculuğunu da sıkıştırmıştır. Sinemada ise; ilki 2007 yılında üçüncüsü ise 2013 yılında çekilen Çılgın Dersane serisi sinema filminde Doktor Bilgin karakterini canlandırmıştır. Karacan halen yurt dışında Karacan Artistik Hizmetler adıyla hizmet veren bir yapım şirketi sahibidir. Aynı zamanda 2011 yılından bu yana çeşitli telemarketing organizasyonlarında çalışmaktadır. Televizyon ekranlarının tanıdık simalarından oyuncu ve şovmen Okan Karacan sosyal medyada gündem oldu. Uzun bir süre verdiği kilolarla adından söz ettiren Okan Karacan'ın hayatı ve ne iş yaptığı merak ediliyor.

Merak ettiklerimin tümünü sordum Okan Karacan’a. Tümünü de yanıtladı sorularımın. Instagram sayfasının beşyüz binden fazla takipçisi var. Obasya da kaldığı süre içinde de çok paylaşım yaptı sayfasında. Yaptığı paylaşımlar binlerce kişi tarafından izlendi. Okan’ı Instagramdan takip edin derim.

OKAN KARACAN DİZİLERİ, FİLMLERİ VE TV ŞOVLARI

Şakamatik, Çocuktan Al Haberi, Sakarazzi, Yılbaşı eğlencesi, Sayısal Gece Çekilişleri, Sabah Kuşağı,
Oyunbozar, Kabare, Şarkı Söylemek Lazım, gibi programlardan tanıyoruz. Çılgın Dersane’deki Doktor Bilgin rolü hatırda kalanlardan.

Okan’ın ben 140 kilo olduğu yılları biliyorum. Bir yıl içinde 60 kiloya inmeyi başarmış maşallah.

Bey otağında, bir fıkra ya da komik bir anı Okan’dan, bir fıkra ya da komik bir anı benden geliyordu. Ardı ardına sadece ikimiz değil bizi izleyenlerde gülüyorlardı katılırcasına. Bıraksalar devam ederdik ama Okan reklam filmini bitirmek bende işime dönmek zorundaydım.

Yeniden görüşmek dileği ile ayrıldık Okan’la. Yolu her Ege’ye düştüğünde Obasya’ya uğrayacak Okan bakarsınız bu görüşmelerden yeni bir proje daha çıkar…
 
back to top