Yeni Kooperatifimiz CEMRE KONUT

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatifinin imzaları atıldı

CEMRE KONUT / LALE KULE

1+1 Küçük Konut, Büyük Rahatlık

CEMRE KONUT / LALE KULE

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatif toplantısından görüntüler

CEMRE KONUT / LALE KULE

Hedef Kilitlendi

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Mekanda yolculuk sağlayan bir kültür ve turizm projesidir

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Üye Kayıtlarımız Başlamıştır

OBASYA Projesi Yuntdağlarında kurulacaktır.

21 Ekim 2021 Perşembe

BAŞARILAR ÖDÜLLENDİRİLİR

Geçtiğimiz hafta Cuma günü 15 Ekim’de bu köşede İLTİFAT başlıklı bir yazım vardı. Ayrıca aynı gün Radyo Hiraş’ta Rıfat Emin Uygur’la birlikte yaptığımız Manisa’da Yaşam Programında İltifat ve ödüllendirme konusunu uzun uzun konuşmuştuk.  Bugün o yazımdan kısa bir alıntıyla giriş yapmak istiyorum yazıma: “Marifet İltifata Tabidir. İltifatsız Mal Zâyidir.” şeklinde bir atasözümüz var. Sözün anlamı “Çok kaliteli bir mal üreten kişi, eğer o mala alıcı bulamıyorsa başarısının bir anlamı yoktur. Kişilerin başarıları takdir edildiği ve karşılığı verildiği müddetçe daha iyi sonuçlar elde edilir ve başarıların devamı sağlanır” şeklinde özetlenebilir.

Mazeret üretmeden marifet gösteren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün iltifatı fazlasıyla hak edenlerin başında geliyor.

Manisa Büyükşehir Belediyemiz, bütçe yönetimi performansıyla 30 büyükşehir belediyesi arasında yine 1. oldu. Yine diyorum çünkü bu konuda önceden de birincilikleri bulunuyor.

Cengiz Ergün, göreve geldiğinden bu yana üretken belediyecilik ve mali disiplin ilkesiyle kentimize ve hemşehrilerimize hizmet ediyor. Kendinden önce kentini düşünmenin örneği oluyor. Bunun için ödüllendiriliyor, bunun için yeniden seçiliyor. Sayın Ergün, bütçe yönetimini ve kadro oluşturmayı iyi biliyor. Önde görülen, Deneyimli Başkan Vekillerinin dışında, fazla görünmeseler de işin mutfağında başarılı Genel Sekreter Aytaç Yalçınkaya, başarılı çalışma arkadaşları ve konularında yetkin danışmanları var. Maski’de de genç ve yetenekli kişiler görev yapıyor. Biliyorsunuz Sayın Cengiz Ergün “Başarı Manisalıların başarısıdır” sözünü çok kullanıyor. Hatta şehir içi otobüslerinin arkasına ve totemlere yazdırıyor bu sözünü. Sayın Ergün, başarıyı paylaşmayı, ben demekten çok biz demeyi seven bir kişi o nedenle de çok seviliyor. Genel seçimlerde başka partilere oy veren birçok Manisalı hemşehrim yerel seçimlerde Sayın Ergün’e oy veriyor.

Başarı Ödüllendirilmeli diyerek, Sayın Cengiz Ergün’ü değerli çalışma arkadaşlarını ve onları göreve getiren Manisalı hemşerilerimi yürekten kutluyorum.

Sayın Cengiz Ergün yönetimindeki Manisa, bilinen belediye hizmetlerinin dışında, çalışmaları da başarıyla sürdürüyor. Bunun çok örneği var, ancak ben önemi nedeniyle sadece birine değinmekle yetineceğim.  Manisa Büyükşehir Belediyesi, kuraklık, aşırı yağışlar, taşkınlar ile kentsel ısı adası etkisi konularında, Manisa'nın karşı karşıya olduğu tehditler ve alınması gereken önlemlerle ilgili ‘Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı’ çalışmalarını da birçok belediyeden önce başlatmış bulunuyor.

Siz bu yazıyı okurken ben Gaziantep’e doğru yola çıkmış olacağım. Manisa’da Yaşam Programında Değerli Kardeşim Rıfat Emin Uygur’a eşlik edemeyeceğim için üzgünüm. Ancak 29 Ekimde bir aksilik olmazsa Manisa’da Yaşam Programında birlikte olacağız Sayın Uygur’la. Gaziantep’te AB ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen bir eğitim etkinliğine katılacağım. Bu etkinlikte Obasya olarak uyguladığımız projeler hakkında bilgiler paylaşmasının yanında yeni bilgiler edineceğimi ve yeni dostlar kazanacağımı düşünerek bu yolculuğa keyifle çıkıyorum. Bir ay önce de kooperatifçilik üzerine konuşmak ve Obasya’yı tanıtmak için (DAKA) Doğu Anadolu Kalkınma Ajansının çağrısıyla Muş’a gitmiştim. Marifet İltifata Tabidir. Başarıyı ödüllendirmek gelişmiş toplumlarda çok önemsenir. Kıskanmayı bir kenara koyup, hak edenleri ödüllendirmeyi ve alkışlamayı görev bilmeliyiz. Çalışanın yanında olmalıyız.

29 Ekim 2021 günü Manisa’da Yaşam Programında birlikte olmak dileği ile sevgiler saygılar sunuyorum hepinize…

 

 
back to top