Yeni Kooperatifimiz CEMRE KONUT

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatifinin imzaları atıldı

CEMRE KONUT / LALE KULE

1+1 Küçük Konut, Büyük Rahatlık

CEMRE KONUT / LALE KULE

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatif toplantısından görüntüler

CEMRE KONUT / LALE KULE

Hedef Kilitlendi

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Mekanda yolculuk sağlayan bir kültür ve turizm projesidir

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Üye Kayıtlarımız Başlamıştır

OBASYA Projesi Yuntdağlarında kurulacaktır.

7 Haziran 2023 Çarşamba

SERDAR BOZYAKA

Manisa’da kurulan STK’ların çoğalıp etkinleşmesinin Manisa’nın gelişmesine büyük katkı sağlayacağını düşünenlerdenim.

BİRLİKTE ÇALIŞARAK SAĞLAYABİLİRİZ

STK’larda bir araya gelenler arasında, ortak sorunlara ortak çözümler bulma alışkanlığı da gelişip güçlenecektir. Tartışarak karar üretmeyi, ürettiğimiz kararlara tartışmasız uymayı, birlikte projeler hazırlamayı, öz kaynaklarımızı harekete geçirmeyi, projelerimize dış kaynak bulmayı ancak birlikte çalışarak sağlayabiliriz.

BAŞARI İÇİN KATILIM ŞART

“Birlikten Kuvvet Doğar” demiş Atatürk, “Bir olalım, iri olalım, diri olalım,” demiş Hacı Bektaşi Veli, “Bir araya gelmek başlangıçtır; bir arada durabilmek ilerlemedir; birlikte çalışmak başarıdır.” demiş Henry Ford. Katılım olmadan atılım olmaz, sözümü çok kullanırım. Başarı için katılım şart. Başarı için birlikte çalışmak, dayanışma yapmak şart. Dile kolay tam 47 yıldır aralıksız kooperatifçilik yapıyorum. Yaşamım boyunca örgütlenmeyi savundum. Manisa’da örgütlenen genç arkadaşlarımı gördükçe de sevincimi çevremle paylaştım hep. Örgütlenmek isteyene yardımcı olmayı öncelikli görevim saydım ve yardımcı olmaktan büyük keyif aldım. 

DERNEKLERİMİZDE KADINLAR ÇOĞALMALI

Manisa’da ki başarılı STK’larından birisi de kısaltılmış adı MAGİAD olan Manisa Genç İşadamları Derneğidir. Kuruluşunda bulunsaydım. İşadamları yerine, İşinsanları diyelim derdim. Derneklerimizde kadınlar çoğalmalı. Sadece derneklerimizde değil, kadınlar toplum yaşamına da etkin biçimde katılmalı. Kadınlar ulusal ve yerel yönetimlerde görev almalı. Manisa’da genç girişimci kadınların da olduğunu biliyorum. Bu nedenle İŞİNSANLARI demeliyiz demek geldi aklıma. 

PROGRAMIN KONUSU: MAGİAD

Bugün Etv’de Perşembe günleri yapmakta olduğum ANLATIYORUM adlı programımda konu MAGİAD, konuğum MAGİAD’ın yeni başkanı Güngör Serdar Bozyaka olacak. Programda Sayın Güngör Serdar Bozyaka’yı tanıyacağız elbet ancak köşe yazımda da öz geçmişini kısaca vermek istiyorum:

MAGİAD BAŞKANI Güngör Serdar Bozyaka, 1 Temmuz 1987 Manisa doğumlu, Manisalı bir ailenin ortanca çocuğu.Ayakkabı ve akaryakıt sektöründe hizmet veren sanayici bir ailenin eğitimci olmayı seçen bir üyesi. 17 yaşında aktif ticaret hayatına adım atan Serdar Bozyaka İzmir Ekonomi Üniversitesi matematik bölümünde başlayan eğitim hayatına Anadolu Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümleri ile devam etti. Murat Eğitim Kurumları Manisa Şubesi kurucu müdürlüğü görevini yürüten ve kendi eğitim kurumunda Anayasa Hukuku dersleri veren Bozyaka, aynı zamanda inşaat ve gayrimenkul sektöründe de hizmet veriyor.

***
 

Geçmişte CHP Manisa örgütünde İl Gençlik Kolları Başkanlığı ve Yunusemre İlçe Başkanlığı görevlerini yapmış olan Bozyaka kariyerine iş dünyasına yön veren sivil toplum kuruluşu Manisa Genç İş Adamları Derneğinde Yönetim Kurulu Başkanlığı pozisyonunda devam ediyor.

***

Bugün Serdar Bozyaka ile keyifli geçecek bir söyleşi yapacağımızı düşünüyorum. Söyleşimiz elbet MAGİAD’la sınırlı kalmayacaktır. Eğitimi ve ekonomiyi de konuşuruz belki, ucundan kıyısından siyasette konuşuruz sanıyorum. 

GENÇ GİRİŞİMCİLERİ SEVİYORUM

Umut veren gençleri, genç girişimcileri seviyorum. Onların tanıtılmasının diğer gençleri özendireceğini düşünüyorum. Yazımın başlarında yazdığım gibi katılım olmadan atılım olmuyor. Gençler, sorun sorgulayın katılın etkin yurttaşlar olun. Gençlerin toplumun en dinamik kesimi olduğunu bilen Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyetini gençlere emanet etmiştir.  

 

 
back to top