Yeni Kooperatifimiz CEMRE KONUT

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatifinin imzaları atıldı

CEMRE KONUT / LALE KULE

1+1 Küçük Konut, Büyük Rahatlık

CEMRE KONUT / LALE KULE

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatif toplantısından görüntüler

CEMRE KONUT / LALE KULE

Hedef Kilitlendi

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Mekanda yolculuk sağlayan bir kültür ve turizm projesidir

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Üye Kayıtlarımız Başlamıştır

OBASYA Projesi Yuntdağlarında kurulacaktır.

12 Mayıs 2022 Perşembe

BAHAR MANİSA’YA HAREKET GETİRDİ

Geçtiğimiz günlerde Manisa’ya gelip “Yeşil Doğa Programı” için çekimler yapan Güven İslamoğlu yeniden Manisa’da. Başarılı yapımcı Güven İslamoğlu doğa kahramanı “Manisa Tarzanı” programını benimle ve Tarzanı yakından tanıyan Haydar Aksakal’la konuşarak yapmıştı. CNN Türk TV’de yayınlanan program özellikle Manisalılar tarafından ilgiyle karşılandı. Youtube’da yer alan videoyu üç günde üç binden fazla kişinin izlediğini gördüm.

Doğanın sesine kulak veren Güven İslamoğlu, Yeşil Doğa'da Türkiye'nin çevre sorunlarını ekrana taşıyor. Doğası, insanı, kültürü ve tarihiyle Türkiye'yi yeniden keşfediyor. Yok olan değerlerin peşinden gidiyor.

Güven İslamoğlu bugün, MCBÜ öğrencileriyle söyleşi yapmak için saat 19.45’te Obasya’da olacak.

MCBÜ VE SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

Manisa Celal Bayar Üniversitesi sosyal sorumluluk projelerinde yine farklı çalışmalar yapıyor. Yeni projeleri ise atık yağlardan dizel yakıt yapma projesi. Projeyi yürütenler, projeyi okullarda anlatmayı sürdürüyorlar. Atık yağların üniversiteye verilmesi ve projeye destek olunması için çağrılar yapıyorlar. Ben de yazımda kendilerine destek olmak için bu bilgiyi paylaşıyorum.

OBASYA’YA BAHÇIVAN ARIYORUZ!

Bu nasıl çelişkidir anlamadım. Hem işsizlik var hem de işçi bulamıyoruz. Günlerdir, sosyal medyada çağrılar yapıyorum. Obasya’da çalışacak bahçıvan aradığımızı duyuruyorum. Arkadaşlarımın bu çağrımı paylaştığını biliyorum. Bahçıvan bulamıyoruz arkadaş. Birde buradan yazayım istedim.

Obasya’da bahçıvan olarak çalışabilecek, emekli olmayan, Obasya’da kalabilecek, tercihen bekar, evliyse eşi de Obasya’da kalabilecek ve çalışabilecek eleman arıyoruz. Yatacak yer temin edilecektir…

“BARIŞ ALANI” HER ZAMAN GÜZEL

Geçtiğimiz Anneler Günü nedeniyle ve dün de Social Aid Media Dijital Medya Ajansı’nın hazırlamakta olduğu belgesel çekimleri için, Barış Alanında’ydık. Barış Alanı özellikle bu mevsimde çok güzel oluyor. Kendi ellerimle diktiğim çınarın altında, Manisa Tarzanı Anıtı’nın hemen önünde dostlarla kahvaltı yapmak gerçekten çok keyifli oluyor. 1993 yılında diktiğimiz çınar ağacı görenleri şaşırtacak biçimde çok büyümüş. Görenlerin 400-500 yaşında sandıkları çınar henüz 29 yaşında. Çınarın dallarında tavus kuşlarını, küçük göletlerdeki ve derelerdeki balıkları yumurtadan yeni çıkmış ördek yavrularına ekmek atmanın keyfini yaşıyorsunuz. Barış alanı kentin ortasında adeta saklı bir kent gibi. 

17 MAYIS’TA OBASYADA AĞAÇ DİKİM ŞENLİĞİ

Ağaç dikim şenliğine, MCBÜ ve diğer okullarımızdan öğrenciler katılacak.
Zafer Kalkınma Ajansı’nın hibe desteği ile oluşturulan Obasya Ekolojik Yaşam Merkezi’nde çalışmalar devam ediyor. Obasya’da öğrencilerimiz içinde bir eğitim ve uygulama bahçesi yapılıyor. 17 Mayıs’ta bu bahçeye atılacak tohumlardan üretilen fideler dikilecek.
 

 
back to top