Yeni Kooperatifimiz CEMRE KONUT

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatifinin imzaları atıldı

CEMRE KONUT / LALE KULE

1+1 Küçük Konut, Büyük Rahatlık

CEMRE KONUT / LALE KULE

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatif toplantısından görüntüler

CEMRE KONUT / LALE KULE

Hedef Kilitlendi

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Mekanda yolculuk sağlayan bir kültür ve turizm projesidir

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Üye Kayıtlarımız Başlamıştır

OBASYA Projesi Yuntdağlarında kurulacaktır.

18 Ocak 2023 Çarşamba

MANİSA DOSTLAR MECLİSİ

Perşembe gününün hazırlığına Çarşamba gününden başlıyorum. Önce yazacağım konuyu ve Etv’de yapmakta olduğum programa çağıracağım konuğu belirliyorum sonra bilgisayarımın başına geçip köşe yazımı yazıyorum.

***

Bu hafta belirlediğimiz konu Manisa Dostlar Meclisi ve Manisa Kent Konseyi, konuğum da Manisa Kent Konseyi Başkanı Ahmet Karadağ olacak. Ben, Manisa Kent Konseyinin kurucu başkanlığını yaptım. Ahmet Karadağ da şimdiki başkan. İlk başkan ve son başkan Manisa Kent Konseyi ve Manisa Dostlar Meclisi üzerine söyleşeceğiz. Ahmet Karadağ ve ben Manisa Dostlar Meclisi çalışmalarına da düzenli biçimde katılıyoruz.  

***

Düşünmeden konuşmak ve yazmak, çiğnemeden yutmak kadar zararlıymış.
Çiğnemeden yuttuklarımız midemizi, düşünmeden söylediklerimiz çevremizi rahatsız edermiş.  O nedenle, bugün düşünmeden konuşmuş olmayayım diye, düşüne düşüne yazıyorum ve programa hazırlık yapıyorum. Manisa Kent Konseyi’ni konuşurken yine her zamanki gibi Manisa’yı da konuşacağız. Genç dinamik ve girişimci başkanım Ahmet Karadağ’la birlikte.

***

Manisa Dostlar Meclisi Perşembe günü akşamları düzenli olarak toplanıp çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Dostlar Meclisi yeni ve umut veren bir oluşum. Toplantılara katılan arkadaşlarımızın konuya önem verdiklerini çalışmalara etkin biçimde katıldıklarını görmek beni çok mutlu ediyor. Manisa Dostlar Meclisinde kimler var sorusu gelebilir aklınıza. Manisa Dostlar Meclisinde, bu kentte yaşayan, bu kenti ve bu kentin insanlarını seven, Manisa’nın dertleriyle dertlenip, sevinciyle coşan, söz konusu Manisa ve Manisalılar olduğunda yardıma koşan,  sevgisini ve bilgisini paylaşarak büyütmeyi bilen her düşünceden, her görüşten, ortak noktası; daha güzel, daha gelişmiş, daha yaşanası bir Manisa olan arkadaşlarımız var.

***

Kent Konseyi Başkanlığı yaptığım yıllarda, Kent Konseyleri çekişme ve yarışma yeri değil dayanışma yeridir sözümü çok tekrarlardım. İnsanların çalışmalara katılmalarını ister, KATILIM OLMADAN ATILIM OLMAZ derdim.  Kent Konseyleri boş konuşma yeri değil proje oluşturma yeridir derdim. Kent Konseyleri eleştirerek sorunun parçası değil, proje üreterek çözümün içinde oluyorlar.

***

Manisa Dostlar Meclisi olarak da bunu yapıyoruz. Sorunları konuşuyoruz çözümler üretiyoruz. Ürettiklerimizi basın aracılığı ile paylaşıyoruz. Sadece eleştirmiyoruz.  Eleştiri bir proje üretim tekniği değildir. Kent Konseylerine ve yeni oluşturduğumuz Manisa Dostlar Meclisine yakışan uzlaşma ve dayanışmadır. Kent Konseyinde ve Manisa Dostlar Meclisinde sevginin ve bilginin dışında bir şey olmadığı bilinmelidir. Kent Konseyleri ve Dostlar Meclisi sevginin ve bilginin paylaşarak büyütüldüğü platformlardır. Manisa Dostlar Meclisi Manisa’nın Ortak Aklı olabilir. Olmalıdır da… Birlikte çalışarak ortak akla ulaşmayı ve projeler üretmeyi başarabiliriz. Birçok kuruluşun genel kurullarında gördüğümüz gibi yararsız çekişmelerin kısır döngüsüne düşmememiz gerekiyor. Yarışma yerine dayanışmayı, kavga yerine uzlaşmayı ve barışı etkin kılmamız gerekiyor.  
  

Hepinize güzel günler diliyorum…

 
back to top