Yeni Kooperatifimiz CEMRE KONUT

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatifinin imzaları atıldı

CEMRE KONUT / LALE KULE

1+1 Küçük Konut, Büyük Rahatlık

CEMRE KONUT / LALE KULE

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatif toplantısından görüntüler

CEMRE KONUT / LALE KULE

Hedef Kilitlendi

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Mekanda yolculuk sağlayan bir kültür ve turizm projesidir

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Üye Kayıtlarımız Başlamıştır

OBASYA Projesi Yuntdağlarında kurulacaktır.

20 Ekim 2022 Perşembe

KONUĞUM BAHATTİN AKYÜZ

Merhaba,

Haftanın her Perşembe günü, bu köşede yazı yazıyorum saat 12.00’de de Etv’de program yapıyorum.

Hazırlıklar Çarşamba gününden başlıyor. Anlayacağınız Perşembenin gelişi Çarşambadan belli oluyor.
Konuğum Manisa Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve Manisa Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Bahattin Akyüz. Konu ne diyecek olursanız, konu çok geniş, artan kiraları konuşacağız, kiracıların ve emlakçıların sorunlarını, sorunların çözüm yollarını konuşacağız. Bahattin Akyüz’ü daha yakından tanımış olacağız.

***

Bu aralar meslek odalarında ve barolarda seçimler ardı ardına yapılıyor. Etv’de önümüzdeki günlerde oda başkanlarıyla söyleşileri sürdürmek istiyorum. Program Öncesi Sayın Akyüz’den bazı bilgiler aldım. Başkanlığını yaptığı Oda’nın Karma Meslek Odası olarak 2004 yılında kurulduğunu öğrendim. Oda’nın emlak danışmanları çoğunluk olmak üzere 200 ‘e yakın meslek kuruluşlarından oluştuğunu öğrendim. 2000’e yakın üyelerinin olduğunu öğrendim.  

***

2004 yılında kurulan Oda’nın ilk olağan genel kurulu 2005 yılında yapılmış. Kuruluşundan bu güne kadar da Sayın Akyüz Oda başkanlığını sürdürüyormuş.  Oda’nın kendisine ait hizmet binası var. Oda, üyelerine uygun koşullarda esnaf kefalet ve bankalardan kredi kullanmaları için gerekli finansman imkânı sağlıyormuş. Eğitim çalışmaları yapıyorlarmış. Bunları Etv’de daha ayrıntılı biçimde görüşeceğiz.

***

Meslek Odaları ve tüm STK’lar, üyelerine ve topluma yararlı olabilmek için çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyorlar. Bende Mustafa Pala olarak yıllardır SKT’larda görev alıyorum STK’larla ilişkilerimi hiç koparmamaya çalışıyorum. Sivil Toplumun gelişmesi STK’larla oluyor. Farklı mesleklerde çalışan insanlarımızın haklarını STK’lar dile getiriyor.

***

Bence STK’lar demokrasinin vazgeçilmezleridir. Gelişmiş ülkelerin, gelişmiş STK’ları vardır. Kooperatifleri de STK’lar gibi değerlendirebiliriz. Kooperatifleri de demokrasinin vazgeçilmezleri olarak görmeliyiz. Kooperatifler ve STK’lar demokrasi okullarıdır. İlimize baktığımızda başarılı meslek odalarının ve STK’ların bulunduğunu görüyoruz.

***

Bu hafta sonunda Cumartesi günü 22 Ekim’de Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın seçimleri var. Çok tekrarladığım bir sözümü yine paylaşmak istiyorum: Katılım Olmadan Atılım Olmaz. Lütfen meslek odalarınızın seçimlerine ve toplantılarına katılın lütfen. Bugün 20 Ekim Perşembe Etv’de yapmakta olduğum ANLATIYORUM programımı izleyin lütfen, yazımın başında belirttiğim gibi Bahattin Akyüz konuğum olacak…

***

Güzel günler diliyorum. Dertlerinizi sorunlarınızı aktarın; yazayım, konuşayım, ilgililere duyurayım sorunlara çözüm arayışlarını birlikte hızlandıralım…
 
back to top