Yeni Kooperatifimiz CEMRE KONUT

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatifinin imzaları atıldı

CEMRE KONUT / LALE KULE

1+1 Küçük Konut, Büyük Rahatlık

CEMRE KONUT / LALE KULE

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatif toplantısından görüntüler

CEMRE KONUT / LALE KULE

Hedef Kilitlendi

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Mekanda yolculuk sağlayan bir kültür ve turizm projesidir

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Üye Kayıtlarımız Başlamıştır

OBASYA Projesi Yuntdağlarında kurulacaktır.

29 Mart 2023 Çarşamba

UMUTLAR FİLİZLENDİ

Nazım Hikmet’in “Güzel günler göreceğiz çocuklar” şiirini bilirsiniz. Benim en sevdiğim şiirlerden birisi. Baharda kırlara çıkıp bağıra bağıra okumak istediğim bir şiir. 

***

Güzel günler göreceğiz çocuklar

Motorları maviliklere süreceğiz

Güzel günler göreceğiz çocuklar

Motorları maviliklere süreceğiz

 

Çocuklar inanın, inanın çocuklar

Güzel günler göreceğiz güneşli günler

Motorları maviliklere süreceğiz

Güzel günler göreceğiz güneşli günler

***

Ben umudunu hiçbir zaman yitirmeyen biriyim. Her sabah yeni düşüncelerle, yeni projelerle başlarım yeni güne. Toprağa düşen tohum gibidir umut uygun ortam buldu mu filizlenip güneşe yönelir; boy verir, çiçek açar, meyveye dönüşür.

SEÇENEKLİ DÜŞÜNMEYİ ÖĞRENMELİYİZ

Umutlu olacağız çevremize umut yayacağız. Umutsuzluğun gereği yok. Umutsuz yaşam çekilmez. Umut yoksa bunalım olur. Hepimizin geleceğe ilişkin, umutları düşünceleri projeleri vardır mutlaka, bunlar bizim yaşam bağlarımızdır. Seçenekli düşünmeyi öğrenmeliyiz. A, b, c planlarımız olmalı mutlaka. Kin ve nefreti yüreğimizde yok edersek sevgiye yer kalır. Kin ve nefreti yüreğimizden atarsak, boşalan yeri sevginin dolduracağından hiç kuşkunuz olmasın. Bu aralar o kadar yoğunum ki, 24 saat bana yetmiyor. 24 saatin içine çok şeyi sığdırmaya çalışıyorum. Köşe yazısı yazmak, Perşembe günleri program yapmak bazı işlerimi aksatmıyor değil. Yönetiminde bulunduğum Kooperatifler çok zamanımı alıyor. Bu nedenle bu Perşembe günü ANLATIYORUM programını yapamayacağım.

KENTİMİZİN İNSANLARINI SEVECEĞİZ

Umutlu olacağız, yüreğimiz sevgiyle dolu olacak. Kendimizi sevdiğimiz kadar eşimizi, çocuklarımızı, ailemizi seveceğiz. Çalışma arkadaşlarımızı seveceğiz. Komşularımızı seveceğiz. Kentimizin insanlarını seveceğiz. Tüm insanları seveceğiz. Evimizi sevdiğimiz gibi, apartmanımızı sitemizi, mahallemizi, kentimizi, ülkemizi ve dünyayı seveceğiz. Bunu başardığımızda, başarı bizimle olur. Çevremiz genişler. Sevilen insan oluruz.  Seven ve sevilen insan olmak ne güzeldir bilemezsiniz bunu ancak yaşayan bilir. Nazım’ın “güzel günler göreceğiz çocuklar” şiiriyle başlamıştım yazıma, arkası su gibi geldi. Gerçekten sevgiden, birlikten, bütünlükten, dayanışmadan söz etmek insanı hem mutlu hem de başarılı yapıyor.

İNSANLAR PROJELERİME İLGİ GÖSTERİYORLAR

Tartışarak karar alacağız, tartışmasız uyacağız. Dedikodudan uzak duracağız. Katılım olmadan atılım olmuyor. Katılacağız. Söylemimiz ve eylemimiz bir olacak. Bunları bu gün program yapacak zamanım olsaydı, konuğumla paylaşmak konuşmak isterdim. Önümüzdeki haftalarda yapacağım programlarda, umudu sevgiyi dayanışmayı öne çıkarmaya çalışacağım. Biliyorsunuz yıllardır kooperatifçilik yapıyorum. İnsanlar projelerime ilgi gösteriyorlar. 75 adet ev yapacağım diyorum 200 kişi başvuru yapıyor. Benim sermayem işte bu. Enim en büyük zenginliğim bana güvenen yanımda duran dostlarımdır.

İyi güzel güneşli günler diliyorum…




 
back to top