Yeni Kooperatifimiz CEMRE KONUT

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatifinin imzaları atıldı

CEMRE KONUT / LALE KULE

1+1 Küçük Konut, Büyük Rahatlık

CEMRE KONUT / LALE KULE

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatif toplantısından görüntüler

CEMRE KONUT / LALE KULE

Hedef Kilitlendi

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Mekanda yolculuk sağlayan bir kültür ve turizm projesidir

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Üye Kayıtlarımız Başlamıştır

OBASYA Projesi Yuntdağlarında kurulacaktır.

9 Mart 2017 Perşembe

VİZYON


Son zamanlarda misyon ve vizyon sözcüklerini çok duyar olduk.

Firmalar, misyonumuz vizyonumuz diye açıklamalar yapıyorlar. Hatta, misyon ve vizyonlarını belirlemek için, ortak akıl toplantıları, arama konferansları düzenliyorlar. Bu tanımları yeniden anımsatmakta yarar var. Vizyon: Bir şirketin gelecekte, bulunduğu sektörün gelişmelerine bağlı olarak, nerede olmayı arzu ettiğini gösterir. Şirket içerisinde bugün yapılan her şey, gelecekteki belirlenen o konuma varmak içindir. Misyon ise bir şirketin, bugün hangi konumda olduğunu, ne yaptığını kimin için ve kimlerle nasıl yaptığını gösterir.
Neredeyiz, nereye varmak istiyoruz? Sorularının yanıtını misyonumuz ve vizyonumuzla yanıtlarız.

Bugün ne yaptığınızı anlatan misyonunuz, yarın olmak istediğiniz konum da vizyonunuzdur. İnsanların, şirketlerin, kentlerin misyonları ve vizyonları olmalıdır mutlaka…

Benim bugün değinmek istediğim konu bu kentin vizyonudur.
Bu kent için yapılan arama konferanslarının birçoğuna katılma fırsatım oldu. Görüşlerimi bu toplantılarda aktardım. Aktarmakla yetinmedim fırsat buldukça konuşmayı ve yazmayı sürdürüyorum.
Kentin vizyonu ile ilgili düşüncelerimi 1987 yılından bu yana yöneticiliğini yaptığım Yeni Manisa’da uygulama şansıda buldum.  İnsana, düşündüklerini yaşama geçirmek büyük keyif veriyor.

Birkaç soru sormak istiyorum:
Şoför eğitim kursları neden Yeni Manisa’da yapılıyor?
Atatürk Kent Parkı neden Yeni Manisa’da yapıldı?
Okul açmak, hastane yapmak isteyenlerin aklına neden ilk olarak Yeni Manisa geliyor?
Neden bütün ilkler Yeni Manisa’da başlatılıyor?
Neden Yeni Manisa’da konut fiyatları ve kiralar daha yüksek?
Bu soruların bence tek bir yanıtı var:  Yeni Manisa İmar Planı yapılırken, ihtiyaçların tümü düşünüldü de ondan. Yeterli yeşil alanlar, geniş yollar, sosyal donatılar, okul, hastane, ticaret ve park bahçe alanları ayrıldı da ondan. Yeni Manisa’nın İmar Planını 1987 yılında Manisa Birlik olarak ve bedelini kendimiz  ödeyerek yaptırdık. 18 uygulamasını da biz yaptırdık.  Bunları yaptırdığımız dönemde dere denilince insanların aklına üstünü kapatıp yer kazanmak gelirken, biz Safran Çayının kenarında 170 bin metre kare yer ayırıp belediyeye devrini yaptık. Sağolsun Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Cengiz Ergün’de istimlak sorunu yaşamadan Manisa’ya Atatürk Kent Parkı'nı kazandırdı.

Şimdi aynı çalışma Karaçay Kıyısında, Karaçay Vadisi Projesi olarak gerçekleştirilebilir. Karaçay kıyısında da düzenleme yapılacak alanlar var. Karaçay Vadisi Projesi konusunda da çok yazı yazdım çok konuştum. İstenirse, günlerce çalışabilirim. Kentime hizmet, kendime hizmetten daha önce geliyor benim için.
Kentlere vizyon, imar planlarıyla kazandırılır. Kentimiz yeni bir Revizyon İmar Planı beklentisi içindedir. Bunun için Arama Konferansı yapılabilir. Bu konuda görüşü olanların görüşleri alınabilir. Kentimizin Cumhuriyet Kapısı dediğim, Atatürk ve Kuva-i Milliye anıtından başlayıp Menemen yoluna kadar uzanan Karaçay çevresinde ve Karaçay’la çevre yolu arasında mutlaka yeni bir düzenleme yapılmalı. Bu düzenleme yapıldığında kentimizin yeşile verdiği önemi ve modernleşme vizyonunun ortaya çıkacağını düşünüyorum.

Biz sanayileşmede İzmir’i solladık. Bunu sağlıklı kentleşme ve yeni ticaret alanlarıyla da yapabiliriz. Manisalılar İzmir’e taşınırken, İzmirlileri Manisa’ya taşıyarak ticareti hareketlendirebiliriz.  Ben bir gün bunun gerçekleşeceğini düşünüyorum. Nasıl olacağını bu kentin yöneticileri ile paylaşmak istiyorum. Ortak akılla ortaklaşa çalışarak, ortak sorunlarımızı daha kolay çözebiliriz. Ben hazırım…


 
back to top