Yeni Kooperatifimiz CEMRE KONUT

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatifinin imzaları atıldı

CEMRE KONUT / LALE KULE

1+1 Küçük Konut, Büyük Rahatlık

CEMRE KONUT / LALE KULE

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatif toplantısından görüntüler

CEMRE KONUT / LALE KULE

Hedef Kilitlendi

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Mekanda yolculuk sağlayan bir kültür ve turizm projesidir

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Üye Kayıtlarımız Başlamıştır

OBASYA Projesi Yuntdağlarında kurulacaktır.

10 Mayıs 2023 Çarşamba

ŞENOL SUNAT

Manisa İyi Parti 1. Sıra Milletvekili Adayı olan Şenol Sunat bugün Etv’de Anlatıyorum programımda konuğum olacak. 

SEÇİMLERE ÇOK AZ GÜN KALDI 

Seçimlere çok az gün kaldı. Bazı kentlerde gerginlikler yaşanmasına karşın kentimizde seçim çalışmaları büyük bir olgunluk içinde geçiyor. Olması gerekende bu değil mi zaten? Siyasi partilerin yöneticileri, milletvekili adayları kendilerini anlatacak, yurttaşlarımız da sandığa gidip beğendikleri partilere ve beğendikleri adayların seçilmesi için oy kullanacaklar. 

SEÇİMSİZ DEMOKRASİ OLMAZ

Seçimler demokrasinin olmazsa olmazlarıdır. Seçimsiz demokrasi olmaz. İnsanlarımız kendilerine sevgiyle yaklaşılsın istiyor. Programlar açık ve anlaşılır biçimde anlatılsın istiyor. Gerginlikler yaşanmasın istiyor. Seçim bir bayram coşkusu içinde yaşansın istiyor. Ekonomi düzelsin. Hayat pahalılığı bitsin. Yurtta Barış Dünyada barış olsun istiyor. Tarım gelişsin istiyor. Ben şahsen kooperatifçilik desteklensin istiyorum. Çağdaş kentler kurulsun istiyorum.

***

Tüm bunları konuğum Sayın Şenol Sunat’la konuşacağız. Sayın Sunat’ın Türk Dünyası Kadınlar Dostluk ve Dayanışma Derneği kuruluşuna öncülük ettiğini öğrenince, atalarımızın Orta Asya’da kullandıkları ahşap ve keçeden yapılan yuvarlak yapılı bizim topak ev dediğimiz yurtlardan oluşan Obasya Kırsal Konaklama tesisini ve bu tesisteki otantik kadın kıyafetleri müzemizi de görmesini önermek geçti içimden. Manisa’nın Türkiye’de hatta Dünya’da örneği olmayan bu Konaklama Tesisini niye görmek istemediklerini merak ediyorum. Tesisi ziyaret eden ve konaklayanların büyük bölümü Manisa dışından. Yurt dışından gelen konuklarımız da oluyor elbet. 

Sayın Şenol Sunat’ın kısa özgeçmişini de sunmak isterim sizlere:

Türk Ocakları Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı görevinde bulunan Şenol Sunat Türk Dünyası Kadınları Dostluk ve Dayanışma Derneği'nin kurulmasına öncülük eden isimler arasında yer almaktadır.  2007 Türkiye Genel Seçimlerinde de İzmir milletvekili olarak MHP'den seçilmiştir.  MHP'de MYK üyeliği de yapan Şenol Sunat 2017 yılında İYİ Parti'nin kurucuları arasında yer aldı.  

İYİ Parti Ankara Milletvekili olan Şenol Sunat TBMM'de İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyeliği görevinde bulundu. Hrant Dink Alt Komisyonu'nda da yer aldı.

Şenol Sunat,  Halen Türk Dünyası Kadın Birliği ile Balkan Türk Kadın Birliğinin Yürütme Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.

2007 seçimlerinde İzmir MHP milletvekili 

2011 seçimlerinde MHP İzmir adayı oldu, seçilemedi MYK üyesi oldu, MHP danışmanı olarak görev aldı 

2017 de İYİ Parti’yi kurucuları arasında

2018 yılı İYİ Parti Ankara milletvekili

Şuanda İYİ Parti genel idare kurulu üyesi, genel başkan yardımcısı, seçim işleri başkanı, şuanda Ankara milletvekili.  Manisa 1 sıra milletvekili adayı, aslen Soma ilçesinden, babası devlet memuru olduğu için yurdun değişik yerlerinde görev aldı. Gazi üniversitesi mezunu, uzun yıllar Gazi üniversitesinde, biyoloji bölümünde Dr. Akademisyen olarak öğretmen yetiştirdi, iki çocuğu var, lise yıllarından bugüne kadar milliyetçi çizgide yetişmiş bir akademisyen ve siyasetçidir.
 

 
back to top