Yeni Kooperatifimiz CEMRE KONUT

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatifinin imzaları atıldı

CEMRE KONUT / LALE KULE

1+1 Küçük Konut, Büyük Rahatlık

CEMRE KONUT / LALE KULE

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatif toplantısından görüntüler

CEMRE KONUT / LALE KULE

Hedef Kilitlendi

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Mekanda yolculuk sağlayan bir kültür ve turizm projesidir

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Üye Kayıtlarımız Başlamıştır

OBASYA Projesi Yuntdağlarında kurulacaktır.

16 Haziran 2022 Perşembe

HAZİRAN AYI ‘ETKİNLİKLER AYI’ OLDU

Çok yoğun geçen ve araya Bulgaristan gezisinin de girdiği mayısın ardından, haziran ayında da yoğunluk devam ediyor. Bir yandan kooperatif genel kurullarını yaparken, bir yandan Obasya’da yapılacak olan etkinliklerin hazırlıklarını sürdürüyoruz.

19-24 Haziran tarihlerinde bir yandan konuklarımızla ilgilenip, etkinlikler düzenlerken, diğer yandan da genel kurul toplantılarına devam ediyoruz.

MANİSA BİRLİK GENEL KURULU YAPILDI

35 yıl önce Güzelyurt Mahallesini planlayan, 1987 yılında dönemin Belediye Başkanı nurlar içinde kalsın rahmetli ağabeyim Ertuğrul Dayıoğlu öncülüğünde birlikte kurduğumuz kısaltılmış adı Manisa Birlik olan Yeni Manisa Konut Üretim Yapı Kooperatifleri Birliğimizin genel kurul toplantısını 8 Haziran 2022 tarihinde yaptık.
35 yılda amacımıza ulaştığımızı, Manisa'nın batısında çağdaş bir yerleşim oluşturmayı başardığımızı söyleyebiliriz. Bilindiği gibi, Manisa Büyükşehir oldu. Manisa il sınırları Büyükşehir sınırları oldu. Tüm köyler mahalleye dönüştürüldü. 1950’li yıllarda başlayan kentlerde yığılma dönemi sona erip, Büyükşehir uygulamasının da etkisiyle yayılma dönemi başladı ve hızlanarak devam edecek. Kentlerin yakın çevresinde yeni yerleşim alanları oluşturulacak. Yeni yerleşim alanlarının oluşturulmasında da Manisa Birlik olarak görev yüklenmeyi planlıyoruz.

GÜZELYURT MAHALLESİ’NİN KURULMASINA ÖNCÜLÜK ETTİK

1987 yılında kuruluşuna öncülük ettiğimiz YENİ MANİSA (Güzelyurt Mahallesi) Yunusemre İlçesi’nin merkezi durumuna geldi. Manisa Birlik olarak, bahçeli konutlarla başlattığımız öncülük görevini,
1+1 konutlarla, kentin yoğunluğundan kurtulmak isteyenler için kırsal alanda yaptığımız konutlarla sürdürdük. Bilgi ve deneyim birikimimizle öncü ve örnek projeler hazırlayıp uygulamayı sürdüreceğiz. Kentin sadece fiziki yapısının değil sosyal yapısının da gelişmesi yolunda çalışmalar yapmayı sürdüreceğiz.

SAĞLIKLI KENTLEŞMESİN VE ÖNCÜLÜKLERİN ADI MANİSA BİRLİK

Manisa Birlik olarak, Manisa’nın batısında gecekondulaşmayı önledik, Manisa’nın batısından, çağdaş kentleşmeye bir kapı araladık. Yaptıklarımızın Manisa’nın kentleşme tarihinde hak ettiği yeri alacağını biliyoruz. Yaşanmakta olan sorunları dayanışmayla aşarak, kentimizde vermekte olduğumuz hizmetleri aynı heyecanla sürdüreceğiz. Bundan böyle yeni çalışma alanımız Manisa il sınırları olacaktır. Bu amaçla, başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm belediyelerimizle üretken bir işbirliği başlatıp sürdürmeyi öncelikli görev sayacağımızın bilinmesini isteriz.

Manisa Birlik olarak başarımızı yönetimde görev alan arkadaşlarımıza, özverili çalışkan kooperatif başkanlarına ve Birlik personelimize borçluyuz. 35 yıldır Manisa Birlik’te görev yapan bilgili, birikimli, çalışkan personelimiz Hatice Solakoğlu son yaptığımız genel kurulumuzda, Manisa Birlik Yönetim Kurulu Üyeliğini seçildi. Bundan böyle kendisiyle Yönetim Kurulu üyemiz olarak birlikte çalışacağız.

OBASYA GENEL KURULU YAPILDI

12 Haziran 2022 tarihinde Obasya Turizm Geliştirme Kooperatifimizin genel kurulunu Obasya’da yaptık. Yaptığımız çalışmaların görüşüldüğü genel kurulumuzda Yönetim ve Denetim kurullarımız oy birliği ile aklanırken, 2022 yılında yapacağımız çalışmalarda karara bağlandı.

22 HAZİRAN 2022 ÇARŞAMDA GÜNÜ OBASYA’DA ŞENLİK VAR

Manisalıları 22 Haziran Çarşamba günü saat 18.00’den itibaren Obasya’ya bekliyoruz.  Obasya’da yeni yaptığımız büyük etkinlik çadırında Kültürler Buluşması etkinliğinde, İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu, Bulgaristan’dan gelecek Halk Dansları Ekibi ve Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi Halk oyunları ekibinin gösterileri olacaktır. Tüm hemşerilerimizi Obasya’ya bekliyoruz.
 

 
back to top