Yeni Kooperatifimiz CEMRE KONUT

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatifinin imzaları atıldı

CEMRE KONUT / LALE KULE

1+1 Küçük Konut, Büyük Rahatlık

CEMRE KONUT / LALE KULE

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatif toplantısından görüntüler

CEMRE KONUT / LALE KULE

Hedef Kilitlendi

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Mekanda yolculuk sağlayan bir kültür ve turizm projesidir

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Üye Kayıtlarımız Başlamıştır

OBASYA Projesi Yuntdağlarında kurulacaktır.

5 Nisan 2020 Pazar

ÇOCUKLARIMIZA VE ÖĞRETMENLERİMİZE ÇAĞRI

Uzaktan, ancak gönülden Merhaba diyerek başlıyorum yazıma.
Merhaba,  hepinize sağlıklı günler diliyorum.
Yaşımız gereği evde kalmayı sürdürüyoruz. 
Sosyal medya üzerinden iletişimiz devam ediyor. Çocuklarımızla torunlarımızla yakın çevremizle dostlarımızla konuşuyoruz.
İnsanlardan uzak duruyoruz insanlıktan değil. Paylaşımlar yapıyorum. Haberleri dinliyorum. Arada bir bahçeye çıkıp çimleri suluyorum, komşumla uzaktan selamlaşıyorum. İşimi de evden sürdürmeye çalışıyorum gelen telefonlara cevap yeriyorum. Aklımın erdiği kadar soruları yanıtlamaya çalışıyorum.
Bugün öğrencilerimize, öğretmenlerimize tüm halkımıza bir çağrı yapmak geçti aklımdan.  Çağrımı yazıp Facebook sayfamdan paylaştım.  Ardından köşe yazısı olarak ta yazmamın yararlı olacağını düşünerek okuduğunuz bu yazıyı yazmaya başladım. Girişi daha fazla uzatmadan, çağrımı paylaşıyorum:
ÇOCUKLARIMIZA, ÖĞRETMENLERİMİZE VE TÜM YURTTAŞLARIMIZA ÇAĞRI.
Bildiğiniz gibi 23 Nisan yaklaşıyor.  23 Nisan’da okullar kapalı olacağından bizler ve çocuklarımız evlerde bulunacağız.  Çocuklarımızın bayram bekleyişleri bitmesin güçlenerek devam etsin. Üstelik bu yıl Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 100. Yılı...
23 Nisan 2020’de Herkesin konularına bayrağımızı asıp,  saat 20.00’de tüm pencere ve balkonlardan okuyacağı İstiklal marşı organize edebilirsek hem çok kalıcı hem de çok güzel bir etkinlik yapmış tarihimize güzel bir not düşmüş olacağız.
Şimdiden duyurusunu yapmaya başlarsak başarı bizimle olur. Önümüzde yeterli zaman var. Bu örgütlenmeye, çocuklarımız, öğretmenlerimiz öncelik yapmalı, hepimiz yardımcı olmalıyız. Sonra da alkışlarımız çocuklarımıza ve öğretmenlerimize ve bu bayramı bize hediye eden Mustafa Kemal Atatürk’e gelmeli. Sosyal medya aracılığı ile duyuruları yapmaya hemen başlayalım. Hepimiz paylaşırsak duyurumuz en ücra köşelere kadar hızla ulaşır ve yaygınlaşır.
Ulusal dayanışmaya birlik ve bütünlüğe her zamandan daha çok ihtiyacımız var. Haydi, Türkiye 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını özel bir özenle ve hep birlikte milletçe balkonlarımızda ve evlerimizde kutlayalım...
Çocuklarımıza büyük bir bayram hediye eden, ulusal kurtuluş savaşımızın öncüsü cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kelam Atatürk, bakın ne diyor:  "Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz."
23 Nisan’ı evlerimizden de görkemli biçimde kutlayabileceğimizdin hiç kuşkum yok. Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz, aralarında Whatsapp grupları oluşturarak, öğrencilerine ve öğretmen arkadaşlarına hatta velilere ulaşarak kutlamanın en güzel en içten biçimde kutlanmasını sağlayacaklardır.
Atatürk’ün bir sözüyle yazımı noktalamak istiyorum:  “Gelecek için hazırlanan vatan evlatlarına, hiçbir güçlük karşısında yılmayarak tam bir sabır ve metanetle çalışmalarını ve öğrenim gören çocuklarımızın ana ve babalarına da yavrularının öğreniminin tamamlanması için hiçbir özveriden çekinmemelerini tavsiye ederim." 
back to top