Yeni Kooperatifimiz CEMRE KONUT

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatifinin imzaları atıldı

CEMRE KONUT / LALE KULE

1+1 Küçük Konut, Büyük Rahatlık

CEMRE KONUT / LALE KULE

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatif toplantısından görüntüler

CEMRE KONUT / LALE KULE

Hedef Kilitlendi

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Mekanda yolculuk sağlayan bir kültür ve turizm projesidir

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Üye Kayıtlarımız Başlamıştır

OBASYA Projesi Yuntdağlarında kurulacaktır.

14 Mayıs 2020 Perşembe

19 MAYIS

Kontrollü Sosyal Hayat içinde 19 Mayıs Bayramımızı nasıl kutlayacağımız konusunda bu yazıyı yazmakta olduğum ana kadar herhangi bir açıklama yapılmadı. Facebook sayfamda, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 23 Nisan Bayramı gibi balkonlardan coşkuyla ve geniş katılımla yapılması kutlanması, evlere Nutuk dağıtılması için yaptığım paylaşım 40 bin kişiye ulaştı. Yaptığım basın açıklaması yerel basında ve televizyonda yer alırken ulusal basında yer bulamadı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı nasıl kutlayacağımız konusunda yetkililerden benim beklediğim şekilde bir açıklama gelmedi ve Nutuk dağıtan da olmadı.
19 Mayıs Bayramımızı da 23 Nisan Bayramı gibi evlerimizden balkonlarımızdan coşkuyla kutlayalım. Milli Bayramlarımız vazgeçilmezlerimizdir bizim. Her türlü koşul altında, Atatürk’ü anlamalı ve anmalıyız. Milli Bayramlarımızı önemine yaraşır bir özenle ve coşkuyla kutlamalıyız.
31 Mayıs’ta okullarımız kapalı olacak. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’mızı da 23 Nisan’ı nasıl balkonlarımızdan coşkuyla kutlamışsak aynı biçimde aynı coşkuyla kutlamalıyız. Balkonlarımızı yine bayraklarla süslemeliyiz. Evlerimizde Nutuk varsa yeniden okumalıyız. Özelikle Atamızın Ey Türk Gençliği diye başlayan hitabesini hem okumalı hem de gençlerimize çocuklarımıza okutmalıyız.
23 Nisan için, 5 Nisan’da balkonlarımızdan kutlayalım şeklinde yaptığımız çağırının ardından iki gün sonra TBMM Başkanı ve Milli Eğitim Bakanından ayrı ayrı açıklamalar yapılmıştı. Ancak 19 Mayıs için beklenen açıklama yapılmadı nedense. 19 Mayıs ne unutulur ne de unutturulur. 19 Mayıs Kontrollü Sosyal Hayat içinde de mutlaka kutlanacaktır.
Sokağa çıkma yasağı olmasaydı, milyonlar yine Anıt tepeye akardı. Anıt tepeye gidemiyoruz ama balkonlarımızdan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında Atamızı giderek artan minnetle sevgiyle ve özlemle anacağız yine. Yine gazetelerimizin manşetinde Atatürk ve kurduğu cumhuriyeti emanet ettiği gençlik olacak.
83 milyon Atatürk'ü anlıyor ve anıyorsa, çağdaş uygarlık düzeyine ulaşıp aşmak ülkemiz için sorun olmayacaktır. Ulus olarak "Biz seni unutmak için sevmedik" diyorsak ve unutmuyorsak, milyonlar Anıttepe'de toplanıyorsa yüreğimizde hep yaşıyorsun hep yaşayacaksın demektir.  Gerçekten öyle biz Atamızı unutmak için sevmedik. O'nun asaletini zarafetini ve bilgeliğini özlüyoruz. Dünya'da hiç bir toplum Atatürk gibi bir öndere sahip olamamıştır. Hiç bir toplum da önderini, bizim Atatürk'ü sevdiğimiz kadar sevmemiş ve ölümsüzleştirememiştir. Atatürk karşıtları Atatürk döneminde de vardı, şimdi de var, yarın da olacaktır. Ama bu karşıtlar, gönüllerimizdeki Atatürk sevgisini bitirmek şöyle dursun daha da pekiştirecektir. Atatürk'e dün olduğundan daha fazla sarılmalıyız. O’nu hem anlamalı hem de anmalıyız.
19 Mayıs akşamı balkonlarımızdan saat 19.19 da yine İstiklal Marşımızı ve Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okumalıyız…
Hepimize düşen en büyük görev; Atatürk’ü anlamaktır. Cumhuriyet’in değerlerini her koşulda korumak, Atatürkçü düşünceyi içselleştirmektir. Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşımaktır. Ülkemiz Atamızın hedef olarak gösterdiği bilimin aydınlattığı çağdaş uygarlık yolunda ilerleyerek çağdaş uygarlık düzeyine ulaşacak ve aşacaktır.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. Yüreklerimiz Atatürk sevgisiyle dolsun.
 
back to top