Yeni Kooperatifimiz CEMRE KONUT

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatifinin imzaları atıldı

CEMRE KONUT / LALE KULE

1+1 Küçük Konut, Büyük Rahatlık

CEMRE KONUT / LALE KULE

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatif toplantısından görüntüler

CEMRE KONUT / LALE KULE

Hedef Kilitlendi

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Mekanda yolculuk sağlayan bir kültür ve turizm projesidir

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Üye Kayıtlarımız Başlamıştır

OBASYA Projesi Yuntdağlarında kurulacaktır.

30 Nisan 2015 Perşembe

NİSAN AYI ETKİNLİK AYI OLDU

Nisan ayında Nisan yağmurları gibi ardı ardına geldi etkinlikler.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı`nı kutladık coşkuyla. 
Üç gün süren etkinliklerle, Atatürk adı verilen Kent Parkı'nın açılışı yapıldı. Yunusemre mahallesinde coşku ve eğlence dolu dolu yaşandı. Kent Parkı`nın yerini daha 1987'de Yeni Manisa'yı planlarken ayıranlar ve bu ayrılan yere Kent Parkı kuranlar unutulmayacaktır elbet.

15-22 Nisan tarihleri arasında, Turizm Haftası Kutlamaları da yapıldı Manisa'da. Manisa'daki otellerde, Vali Yardımcısı Sayın Yakup Tat başkanlığında kahvaltılı çalıştaylar yaptık. Hem turizm için farkındalık yarattığımızı hemde güzel çalışmalara adım attığımızı düşünüyorum. Kentimizin turizmde de atağa kalkacağına olan umudumuz daha da güçlendi. Obasya yerleşkesinde buluştuk Turizm Haftası nedeniyle. Tarihin ve doğanın iç içe olduğu Obasya'da kentimizin turizmini konuştuk. Kültür Turizm İl Müdürü İbrahim Sudak ve Turizm Şube Müdürü Sedat Türk'ün hazır bulunduğu toplantılara, Turizm Acentalarının ve ilgili STK'ların temsilcileri katıldı.  Sunumlarda izlediğimiz toplantılarda düşüncelerimizi paylaştık. Buluştuğumuz ve anlaştığımız nokta, Manisa'da turizm atağını başlatıp sürdürmek oldu. Vali yardımcısı Sayın Yakup Tat'ın, sıcak, sevecen yaklaşımları, toplantıların verimli geçmesini sağladı. Turizm Şube Müdürü Sedat Türk'ün sunumları, konuların derinlemesine tartışılmasının yolunu açtı. Bundan böyle daha sık bir araya geleceğiz.

Mesir Etkinlikleri de vardı Nisan ayında, binlerce kişi Sultan Camisi etrafında toplandı, cami kubbelerinden atılan mesirleri kapmak için. Mesir etkinlikleri de dolu dolu geçti. Konserler de mesire renk kattı. Kentimiz sergilerle, açılışlarla, ziyaretlerle hareketlendi. Etkinliklerde emeği geçenlere gönülden teşekkür ediyoruz. 

Nisan ayında, Manisa Rotary Kulübü`nün öncülük ettiği Toplum Liderleri Geliyor (TLG) Projesine de start verildi. TLG Kulüp Asbaşkanı Rtn.E. Levent ÖZKUŞÇU`nun sunumu ile 20 Nisan'da başladı. Öğretmen adayı gençlerimizin, toplumumuzda dürüst , idealist, Atatürkçü ve aydın liderler olarak  yetişmelerini sağlayan Rotary Programı 8 hafta sürecek. TLG Programının 25 Nisan'daki Sayın Hakkı Bayraktar'ın konuşmacı olduğu bölüme dostumu dinlemek için bende katıldım. Hakkı Bayraktar çocukluğundan başlayarak, yaşam öyküsünü yaptığı çalışmaları anlattı. Anlattığı yaşam öyküsünün gençleri etkilediğini, yüreklendirdiğini gördüm. 16 Mayı'ta İzmir'de Müziksev salonunda yapılacak TLG etkinliğine de ben konuşmacı olarak katılacağım. Gençlerle çalışmak insanı gençleştiriyor. TLG'de çok değerli konuşmacılar var. Çok istememe rağmen, etkinliklerin tümüne katılamadığım için üzgünüm. 

Manisa tarımda ve sanayide önemli gelişmeler sağlamış, örnek projeler gerçekleştirmiş bir kent olmasına rağmen, turizmde yeterince gelişemediğini görüyoruz.  Çok önemli tarihi, kültürel, doğal ve beşeri zenginliklere sahip Manisa’yı, tüm toplum kesimlerini kapsayan bir seferberlik anlayışıyla, Kültür ve Turizm Bakanlığınca belirlenen 2023 TÜRKİYE TURİZM VİZYONU hedefleri doğrultusunda MARKA İL yapmak için seferberlik başlatmalıyız. Birlikte inanırsak, birlikte çalışırsak başaracağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.

Yunt Dağı'nda TKDK ve Zafer Kalkınma Ajansı`ndan aldığımız destelerle, Obasya Konaklama tesisini ve Zaman Geçidi Müzesi`ni kurduk. Kayayı delen damlanın gücünün sürekliliğinden geldiğini bilerek, sabır ve kararlılıkla bıkmadan usanmadan defalarca her zaman turizmi dile getirmeliyiz. Obasya Projesi ile Yunt Dağı için farkındalık yaratılmış ve Yunt Dağı öne çıkarılmıştır. Yaptığımız çalışmalarda, desteklerini bizden esirgemeyen, Manisa Valisi Sayın Erdoğan Bektaş'a, Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Cengiz Ergün'e, Yunusemre Belediye Başkanı Sayın Mehmet Çerçi'ye, Projelerimize ekonomik katkı sağlayan TKDK ve Zafer Kalkınma Ajansı yöneticilerine, bize güvenerek, kooperatifimize ortak olan değerli hemşerilerimize yürekten teşekkür ediyoruz.

Manisalıların aidiyet duygusunun zayıflık olduğunu, iş görme alışkanlığının yeterince gelişmediğini söyleyenleri haksız çıkarmalıyız. Böyle olsaydı, OSB olmazdı.  Obasya Projesini gerçekleştirilemezdik. Yeni Manisa'yı kuramazdık. Manisalılar iyi projelere ortak olurlar ve destek verirler. Ben bunu yıllardır Manisa'da yaşayarak görüyorum. Manisalılar turizm seferberliğini başlatıp, Manisa'yı turizmde atağa kaldırır. Bundan kuşkunuz olmasın.

Nisan ayı, Manisa'da etkinlikler ayı oldu. Tüm aylarımızın Nisan ayında olduğu gibi etkinliklerle ve geniş katılımlarla geçmesini diliyorum. Biliyorsunuz katılım olmadan atılım olmuyor...

                                        

 
back to top