Yeni Kooperatifimiz CEMRE KONUT

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatifinin imzaları atıldı

CEMRE KONUT / LALE KULE

1+1 Küçük Konut, Büyük Rahatlık

CEMRE KONUT / LALE KULE

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatif toplantısından görüntüler

CEMRE KONUT / LALE KULE

Hedef Kilitlendi

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Mekanda yolculuk sağlayan bir kültür ve turizm projesidir

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Üye Kayıtlarımız Başlamıştır

OBASYA Projesi Yuntdağlarında kurulacaktır.

22 Mart 2023 Çarşamba

KADINLAR TOPLUM YAŞAMINDA ÖNE GEÇİYOR

Önceleri “İş Adamı” derdik. Sonra gördük ki başarılı girişimci iş kadınları çoğalmaya başladı. Şimdi “İş İnsanı” demeye başladık.

Kadınların toplum yaşamına etkin biçimde katılmalarını ülkemiz ve demokrasimiz için önemli bir gelişme olarak görmeliyiz. Kadınların yerel ve merkezi yönetimlerde hızla çoğalması gerekiyor. Oylarını çoğaltmak isteyen partilerin listelerinde kadınları da çoğaltması gerekir. Kadınların desteğini alan siyasi parti ipi daha kolay göğüsler. Bu çağrımı tüm siyasi partilerimizin yöneticilerine yapıyorum. Listelerinizde kadınları çoğaltın.

KADINSIZ GELİŞME OLMAZ

İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener, bir kadın Genel Başkan olarak, kadınların siyasette etkin biçimde yer almasını istediğini sürekli olarak dile getiriyor. Kadınlara yaptığı konuşmada; ‘’Bizler kadınları sadece 8 Martlarda hatırlayarak geriye kalan 364 günde yok sayanlara inat; her an, her dakika, her saat, her gün kadınların var olduğunu göstermeye devam edeceğiz. Bizler; kadınları aşağı görenlere, aciz görenlere, muhtaç görenlere inat; Türk kadınlarının yenilmez gücünü anlatmaya devam edeceğiz! Bizler kadınların başarılarından, mutluluğundan ve hatta gülüşünden bile rahatsız olanlara inat; Cumhuriyetimizin yeni asrını başarılı, mutlu ve neşe dolu kadınların omuzlarında yükselteceğiz! Hiç merak etmeyin, çok az kaldı! Adaletsizliğin hüküm sürdüğü bu çarpık düzene, “dur” demek için; kadınlara; “kader” diye dayatılan bu yozlaşmayı gidermek için; yaralarımızı saracak, milletimize iyi gelecek bir Türkiye için; huzur için, mutluluk için, hak ettiğimiz gibi yaşamak için, çok önemli bir adım atıyoruz. Atatürk’ümüzün o büyük vizyonuna yakışır mutlu, zengin ve huzurlu bir Türkiye hedefimize kadınlarımızı da mücadelenin içine katarak ulaşacağız.” şeklinde dile getirdi.

BİRÇOK KİŞİ PARTİLERİNE BAŞVURU YAPIYOR

14 Martta sandık başına gideceğiz. Birçok kişi aday adaylığı için partilerine başvuru yapıyor. Aday adaylarının ve ardından aday olacakların kendilerini tanıtması yaptıklarını ve yapacaklarını anlatması gerekir. Bu amaçla, ETV’de Perşembe günleri yapmakta olduğum ANLATIYORUM programında, bugünden başlayarak öncelik vermek istiyorum. Aday adaylarımız bana ve ETV Yönetimine başvurabilirler.

KONUĞUM HAYRİYE BANU ELBİRLER

Bugün, saat 13.00’te başlayıp 14.00’te bitecek olan programımda da konuğum İYİ PARTİ Milletvekili  Aday Adayı Diş Hekimi Sayın Hayriye Banu Elbirler olacak. Elbirler, 1974 Uşak doğumlu. Hakim olan babası İbrahim Akalın Gökçe’nin 1986 yılında Manisa ya tayini dolayısıyla gelmişler. Şehirler ortaokulu, Manisa Lisesi mezunu. 1997 yılında Ege üniversitesi Diş hekimliği fakültesinden mezun olmuş. 26 yıldır fiilen çalışıyor. Yavuz Elbirler ile evli olan Hayriye Banu Elbirler 2 çocuk annesi.

***

Kadınlarımız dediğimizde, benim aklıma, Mustafa Kemal Atatürk’ün söyledikleri özlü sözler ve yaptığı her biri devrim niteliğinde düzenlemeler geliyor. Sen ne büyüksün Atam söylediklerin yolumuzu aydınlatıyor. Atatürk’ün kadınlar için söyledikleri o kadar çok ki, hangisini alayım bilemedim.

ATATÜRK KADINLARIMIZA HAKLARINI BATININ GELİŞMİŞ ÜLKELERİNDEN DAHA ÖNCE VERDİ

“Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.”
“Dünyada her şey kadının eseridir. Kadınlarımız eğer milletin gerçek anası olmak istiyorlarsa, erkeklerimizden çok daha aydın ve faziletli olmaya çalışmalıdırlar.”
“Milletimiz güçlü bir millet olmaya azmetmiştir. Bunun gereklerinden biri de kadınlarımızın her konuda yükselmelerini sağlamaktır. Bundan dolayı kadınlarımız ilim ve fen sahibi olacaklar ve erkeklerin geçtikleri bütün öğretim basamaklarından geçeceklerdir.”
“Bir toplum, cinslerden yalnız birinin yüzyılımızın gerektirdiklerini elde etmesiyle yetinirse, o toplum yarı yarıya zayıflamış olur. Bizim toplumumuzun uğradığı başarısızlıkların sebebi, kadınlarımıza karşı ihmal ve kusurdur.”
“Kadınlarımız eğer milletin gerçek anası olmak istiyorlarsa, erkeklerimizden çok daha aydın ve faziletli olmaya çalışmalıdırlar.”

***

Kadınları eğitirsek, toplumu eğitmiş oluruz. Eğitimli kadınlar çocuklarını hatta kocalarını da eğitirler… Kadının olduğu yerde barış olur, kardeşlik olur, güzellikler olur. Haydi hep birlikte çalışarak, yerel ve merkezi yönetimlerde kadınların sayısını çoğaltalım.
 

 
back to top