Yeni Kooperatifimiz CEMRE KONUT

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatifinin imzaları atıldı

CEMRE KONUT / LALE KULE

1+1 Küçük Konut, Büyük Rahatlık

CEMRE KONUT / LALE KULE

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatif toplantısından görüntüler

CEMRE KONUT / LALE KULE

Hedef Kilitlendi

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Mekanda yolculuk sağlayan bir kültür ve turizm projesidir

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Üye Kayıtlarımız Başlamıştır

OBASYA Projesi Yuntdağlarında kurulacaktır.

17 Ağustos 2022 Çarşamba

BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR

17 Ağustos 2022 Çarşamba köşe yazımı yazmak için oturdum bilgisayarın başına.

Karmaşık duygular içindeyim.

17 Ağustos 1987 tarihinde Yeni Manisa Projesini gerçekleştirmek için kısaltılmış adı Manisa Birlik olan Yeni Manisa Konut Üretim Yapı Kooperatifleri Birliğini kurduk. Bu konuda bir şeyler yazmalıyım bugün.

DİLE KOLAY 47 YILDIR ARALIKSIZ KOOPERATİFÇİLİK YAPIYORUM

47 yıldır aralıksız kooperatifçilik yapıyorum. Birlikten kuvvet doğduğunu kuvvetin sorunları çözdüğünü biliyorum. Birlik olmaya karşı çıkan insanların olduğunu da biliyorum. Karşı çıkanlara, destek olması gerekirken köstek olanlara da bir şeyler yazmalıyım bugün. Yazacaklarım çok ama yazacak yer sınırlı olunca derdimi uzatmadan anlatmalıyım.  

Değerli Manisalılar;

Bilerek mi yapıyorsunuz bilmiyorum. Sanki başka işiniz yokmuş gibi fırsat kolluyorsunuz. Çok geriliyorsunuz ve çok geriyorsunuz. Bir kaşık suda fırtınalar koparıyorsunuz.

Çok gürlüyorsunuz ancak rahmet olarak yağmıyorsunuz.

Kızmayın darılmayın ama kin, nefret ve öfke dolusunuz.

Kin ve nefreti atın yüreğinizden bırakın yüreğiniz sevgiyle dolsun.

Başarı bağırmakla değil çalışmakla gelir. Durmadan eleştiriyorsunuz.  Öz eleştiri yapmayı bilmiyorsunuz. Toplumsal projeler üretmiyorsunuz.  Hep kavga ediyorsunuz. Kıymet bilmiyorsunuz. Sürekli insan harcıyorsunuz.  Sürekli takoz oluyorsunuz. Böyle gelişme olmaz. Gelişme dayanışmayla olur.  Gelişme sevgiyle olur.  Düşünce üretmede sınıfta kalırken dedikoduda rekora koşuyorsunuz.

*

Yeter artık. Birlik olmayı öğrenelim. Yeter artık. Köstek olmayı bırakıp birbirimize destek olalım. Bu güzel kente bu güzelliklere yaraşır insanlar olun.  Kendinizi sevdiğiniz kadar kentinizi de sevin. Bırakın ayrıştırmayı birleştiren olun.

*

Bu güzel kentte varlık içinde yokluk yaşıyorsunuz. Gemisini kurtarana kaptan diyorsunuz.

Susulacak yerde konuşarak, konuşulacak yerde susarak acı çekiyorsunuz. Bazen hoş konuşuyorsunuz ancak genellikle boş konuşuyorsunuz. Birbirinizi hiç sevmiyorsunuz. Sever görünüyorsunuz arkadan konuşuyorsunuz.

*

Bu kenti çok seviyorum. Bu kentin insanlarını da sevmek istiyorum. Sevdiklerim var elbet. Kooperatif ortaklarımı, bu kente sahip çıkanları, düşünce ve proje üretenleri çok seviyorum.  Sevdiklerimiz çoğalsın istiyorum. Bir şeyler yapalım ne olur. Bize durmak yakışmıyor. Birlikte çalışalım. Birlikte çalışınca güzel işler oluyor.

Birlikte çalışınca birlikler kuruluyor.

 
back to top