Yeni Kooperatifimiz CEMRE KONUT

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatifinin imzaları atıldı

CEMRE KONUT / LALE KULE

1+1 Küçük Konut, Büyük Rahatlık

CEMRE KONUT / LALE KULE

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatif toplantısından görüntüler

CEMRE KONUT / LALE KULE

Hedef Kilitlendi

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Mekanda yolculuk sağlayan bir kültür ve turizm projesidir

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Üye Kayıtlarımız Başlamıştır

OBASYA Projesi Yuntdağlarında kurulacaktır.

1 Şubat 2023 Çarşamba

HAKKI BAYRAKTAR

Seçim sathı mahalline girdik. Giderek artacağını düşündüğümüz hareketlenme başladı. Yayın yaşamında 30. yıla giren Manisa’nın tek yerel televizyonu Etv yetenekli çalışanlarıyla ve gelişmiş yayın araçlarıyla seçim çalışmalarında üstüne düşeni yapmaya hazır biçimde bekliyor.

***

“Partilerimizin ve milletvekili olmak için yola çıkanların yaptıklarını ve yapacaklarını en etkili biçimde duyurmaya çalışacağız. Manisa kazan biz kepçe dolaşacağız.” diyor Etv yönetici ve çalışanları. Etv’de yapılan canlı programların sayısı artacak diyorlar. Programların Etv stüdyolarının dışından her yerden her mekândan yapılabileceğini belirtiyorlar.

***

Bende, Etv’nin genç kadrosuna ayak uydurmaya çalışacağım. Yapmakta olduğum ANLATIYORUM programına devam edeceğim. 2 Şubat 2023 Perşembe günü saat 12.00’de konuğum iş insanı Hakkı Bayraktar, 9 Şubat 2023 Perşembe günü de yıllardır, Manisa Valiliği AB Projeleri Biriminin Koordinatörlüğünü yapan verdiği eğitimlerle birçok projeci yetiştiren, Manisa’ya yeni projeler ve hibeler kazandıran çalışkanlığına hayran olduğum Ural Sevener konuğum olacak. Her kente mutlaka bir Ural Sevener lazım…

BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Bu Perşembe Hakkı Bayraktar kardeşim konuğum olacak. Anlatıyorum programında bir ilki gerçekleştireceğiz. Yayını, Hakkı Bayraktar’ın Manisa Organize Sanayi Bölgesindeki işyerinden yapacağız. Yaklaşık 35 yıldır tanışıyoruz Hakkı Bey ile. O sadece bir iş insanı değil, kültüre sanata değer veren, sosyal çalışmalara kaynak ve zaman ayıran örnek bir kişi. Birçok işletmede yaşanan sıkıntılar yaşandığında şirketinde konkordato ilan edildiğinde, “Hakkı Bayraktar bu güçlükleri aşar ve yoluna başarıyla devam eder.” demiş ve düşüncelerimi köşe yazılarımla ve konuşmalarımla paylaşmıştım. Hakkı kardeşimin, iyi bir çevresinin candan dostlarının olduğunu biliyordum. Dediğim gibi oldu güçlükler aşıldı Hakkı Bayraktar işinin başında çalışmalarını yeni fabrikalar kurarak sürdürüyor. Hem yeni fabrikalar kuruyor hem de ihracat yaparak ülkenin kalkınmasına katkıda bulunuyor.

BAYRAKTAR AİLESİNİN YAŞAM ÖYKÜSÜNÜ DİNLEMELİYİZ

Hakkı Bayraktar’la 5 Şubat Perşembe günü yapacağım programda, yaptıklarını yapacaklarını görüşeceğiz. Yuntdağı’nın Pelitalan köyünden çıkıp, Makine Mühendisi olan sonra da Mimar Nuran Hanım ile evlenip hem bir yuva hem de bir şirket kuran Bayraktar ailesinin ilginç yaşam öyküsünü dinlemeliyiz mutlaka.

BİRLİKTE KOOPERATİFÇİLİKTE YAPTIK VE YAPIYORUZ

Hakkı Bayraktar, iş insanı ama birlikte kooperatifçilikte yaptık ve yapıyoruz. Kurduğum kooperatiflere Hakkı kardeşimi kendisine sormadan ortak kaydettim ve sadece para ödeyeceği tarihleri bildirdim. Bu karşılıklı olarak birbirimize olan güvenden kaynaklanıyordu. Kültür, sanat etkinliklerinde ve bazı STK’larda birlikte çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Hakkı kardeşim, ne doğduğu köyünü ve köylülerini ne de çalışmalar sırasında edindiği dostlarını unutuyor.

Hakkı Bayraktar’a ve ailesine çalışma yaşamında başarılar diliyorum…
 

 
back to top