Yeni Kooperatifimiz CEMRE KONUT

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatifinin imzaları atıldı

CEMRE KONUT / LALE KULE

1+1 Küçük Konut, Büyük Rahatlık

CEMRE KONUT / LALE KULE

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatif toplantısından görüntüler

CEMRE KONUT / LALE KULE

Hedef Kilitlendi

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Mekanda yolculuk sağlayan bir kültür ve turizm projesidir

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Üye Kayıtlarımız Başlamıştır

OBASYA Projesi Yuntdağlarında kurulacaktır.

1 Mart 2023 Çarşamba

MANİSA’NIN EVLİYA ÇELEBİSİ SALİM YILMAZ

Salim Yılmaz’ı "Gri Gökyüzü Avrupa Gezi Notları" adlı kitabı nedeniyle tanıdım. Nedense yazanların, çizenlerin, düşünce üretenlerin yolları bir şekilde bir yerlerde kesişiyor mutlaka. Salim Yılmaz’ın anlattıkları ve yazdıkları ilgimi çekince, kendisini Etv’de Perşembe günleri yapmakta olduğum "Anlatıyorum" adlı programıma davet ettim. 2 Mart 2023 Perşembe günü, 12.00 -13.00 saatleri arasında yapacağımız programı izleyin derim. Çoğumuzun gidip göremediği yerleri dinleyeceğiz Salim Yılmaz’dan.

***

SALİM YILMAZ, 1966 yılında Fethiye'de doğdu. Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünden 1991 yılında mezun oldu. 1992 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’nda öğretmen olarak göreve başladı. Halen Manisa'da öğretmen olarak görev yapmaktadır. Gezmeyi, yeni insanlarla tanışmayı seven Salim Yılmaz bir yandan severek yaptığı öğretmenliğe devam ederken, bir yandan da tatil dönemlerinde yurt içi ve yurt dışı seyahatlere katıldı. Türkiye'de beş şehir dışında bütün şehirleri ziyaret etti. Yurt dışında ise üç kıtada kırk ülkeye seyahat etti. Seyahat ettiği ülkeler hakkında gezi notları yazdı. Ayrıca birçok sivil toplum kuruluşunda görev yaptı. Eğitim yönetimi ve denetimi alanında yüksek lisans yaptı. www.habername.com adlı internet sitesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Pandemi döneminde seyahat ile ilgili canlı yayınlara katıldı. Türkiye'nin değişik illerinde "Kudüs Mescid-i Aksa" konulu konferanslar verdi. Orta derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

***

Günümüzde birçok genç yurt dışına çıkmak istiyor fakat aradığı o cesareti bulamıyor. Bunun için kendisine bir ilham kaynağı bir rol model arıyor. Dünyada onlarca ülkeyi görmüş, sokak sokak gezmiş, o ülkenin leziz yemeklerini tatmış, tarihi ve sembolik yerlerini incelemiş bir rol model… İşte gençlerin aradığı Manisa’nın Evliya Çelebi’si Salim Yılmaz.

ÜÇ KITADA KIRK ÜLKEYİ GEZDİ

Salim Yılmaz’ı tanımaktan çok mutlu oldum. Sizin de tanımanızı, kitabını okumanızı isterim. Salim Yılmaz: “Yeni insanlarla tanışmayı, keşfetmeyi ve macerayı seven bir öğretmenim. Bulduğum her fırsatı yeni yerler keşfetmek için değerlendiriyorum. Haftalık izinlerimde dahi gezmek için yollara düştüğüm çok oluyor.” diyor. Bu kadar sık seyahat etmesinin arkasında tek bir sebep var merak. Bu merak Salim Yılmaz’a Türkiye’nin tüm şehirlerini gezdirmiş. Seyahat etme ve keşfetme hazzını tadan Yılmaz, bu arzuyla dünyada tam kırk ülkeyi ziyaret etmiş. Her seyahatinde yepyeni deneyimler kazanmış ve yeni arkadaşlıklar edinmiştir.

GRİ GÖKYÜZÜ

Salim Yılmaz, tüm bu deneyimlerini "Gri Gökyüzü (Avrupa Gezi Notları) " adlı kitabında toplamış. Okumak için elim aldım ve bitirmeden bırakamadım. Kitabına, gittiği yerlerde çektiği fotoğrafları da koymuş.

“Seyahatin önündeki en büyük engel kapının eşiğidir” önsözüyle başlayan kitapta Salim Öğretmen, Belçika, Fransa, Lüksemburg, Norveç, İsveç, Finlandiya, Estonya, Litvanya, Polonya ve Avusturya’da yaşadığı tecrübeleri okuyucularına aktarıyor.

Salim Yılmaz gezmek isteyen gençlere şöyle sesleniyor; “Önce öğrenmeye ve gezmeye meraklı olmalısınız. Ziyaret edeceğiniz ülke ve şehir hakkında önceden bilgi toparlamanız lazım. Gezeceğiniz yerlerle ilgili kısa notlar alıp gezi esnasında bunları rehbere sorarak gezinin daha anlamlı olmasını sağlayabilirsiniz. Gideceğiniz ülkenin mevsim, kıyafet, yemek kültürü vb. özelliklerini öğrenip ona göre yanınıza giyecek ve yiyecek almalısınız. Derdinizi anlatabilecek kadar yabancı dil öğrenmelisiniz.”

Siz en iyisi Etv’de yapacağımız programı izleyin ve Salim Yılmaz’ın kitabını alıp okuyun, okuduktan sonra da paylaşmak güzeldir diyerek arkadaşlarınıza hediye edin.
 

 
back to top