Yeni Kooperatifimiz CEMRE KONUT

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatifinin imzaları atıldı

CEMRE KONUT / LALE KULE

1+1 Küçük Konut, Büyük Rahatlık

CEMRE KONUT / LALE KULE

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatif toplantısından görüntüler

CEMRE KONUT / LALE KULE

Hedef Kilitlendi

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Mekanda yolculuk sağlayan bir kültür ve turizm projesidir

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Üye Kayıtlarımız Başlamıştır

OBASYA Projesi Yuntdağlarında kurulacaktır.

8 Ekim 2021 Cuma

SAYGI ÖZTÜRK MANİSA’DA

Bu yıl Kitap Fuarı’nın ilgi gören yazarı Saygı Öztürk oldu.

Manisa’da 2006 – 2008 yıllarında valilik yapan Refik Arslan Öztürk’ü yitirdiğimizde kardeşi araştırmacı yazar Saygı Öztürk’e bir mektup yazmıştım. Bu mektupla başlayan dostluğumuz çok hızla gelişti. “Mektubunu ağlayarak okudum Mustafa Abi” dedi telefonla arayıp. Daha sonra, yazdığım mektubu ve yazılarımı, yazdığı "Vali Bey" kitabına aldı.

Kitaplarından ve köşe yazılarından tanıdığım Saygı Öztürk’ü daha yakından tanımak için, kitap fuarına gidip yanında oturdum kitaplarını imzalarken. Saygı Öztürk kitaplarını imzaladı, bende Valimizin Manisa’da görev yaptığı sırada Gediz Dergimiz için çizdiği, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası olarak çoğaltıp çerçevelettiğimiz karikatürünü verdim kitap imzalatanlara.

Kitap imzalama işi bittiğinde, Saygı Öztürk’ü çok anlattığım Obasya’ya götürdüm. Çok beğendiğini söyledi. Obasya yerleşkesinin Obasya Turizm Geliştirme Kooperatifi tarafından yapılan projelerle genişletildiğini duyunca da “Demek ülkemizde böyle turizm tesisi kuran kooperatifler de var” diyerek kutladı beni.  Saat 17.00 de başlayan söyleşimiz saat 23.00’e kadar sürdü.

Saygı Öztürk de abisi Refik Arslan Öztürk gibi kibar saygılı duygusal sevgi dolu bir insan.

Kitap Fuarı’nda kitap imzalarken ve Obasya’da yapımı tamamlanmak üzere olan Hacı Bektaş Veli anıtı önünde fotoğraf çektirdik birlikte.

Saygı Öztürk’ün içinde Manisa bölümünün de olduğu Vali Bey kitabı çok satanlar arasında 6. baskısını yaptı şimdiye kadar. Daha çok baskı yapacak gibi görülüyor. Okumaya başladıktan sonra bitirmeden bırakamadım elimden. Okumanızı öneriyorum. Refik Arslan Öztürk’ün örnek yaşamından etkilenmemek mümkün değil.

Vali Bey kitabından çok güzel bir film yapılır diye düşünüyorum. Aynı şeyi sinemacı olarak Berhan Şimşek de söylemiş Saygı Öztürk’e

Refik Arslan Öztürk kendine özgü kişiliği olan müstesna bir valiydi.
Bir vali düşünün, evinden valilik makamına yürüyerek geliyor. Bulunduğu ortamda elektrik tasarrufu için ampullerin yarısını söndürüyor. Kısa yazılarınızda A4 kağıdın yarısını kullanın diye yazı çıkarıyor. Makam aracını çok az kullanıyor.

Devlet malını koruyor sahip çıkıyor. Bir valinin, valilik yakınındaki okul inşaatının betonları yanmasın daha iyi piriz alsın diye sabah erkenden gelip suladığını, kent içinde korumasız dolaştığını, yazlığa dolmuşla gittiğini düşünün.

Hukuk Fakültesi’nde okurken aynı zamanda gazetecilik yapmış, karikatürler çizmiş, çizdiği karikatürlerle ödül almış, belki de Saygı Öztürk’ün gazeteciliği meslek olarak seçmesinde etkili olmuş bir örnek kişi Refik Arslan Öztürk.

Manisa’da görev yaptığı dönemde, Başkanlığını yaptığım Kültür Sanat Kurumu olarak çıkardığımız Gediz Dergimiz içinde karikatürler çizerdi Refik Öztürk imzasıyla. Valimizin adını ve anısını yaşatmak için çizdiği bir karikatürü, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası olarak çoğaltıp dağıtmıştık Manisa’da;  beş adet çerçeveli karikatürü de Saygı Öztürk’e göndermiştim. MTSO Başkanı Sayın Mehmet YILMAZ’a kadir bilirliği için yürekten teşekkür ediyorum. Saygı Öztürk’te kendisini arayıp teşekkürlerini ve saygılarını iletmişti.

 

 
back to top