Yeni Kooperatifimiz CEMRE KONUT

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatifinin imzaları atıldı

CEMRE KONUT / LALE KULE

1+1 Küçük Konut, Büyük Rahatlık

CEMRE KONUT / LALE KULE

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatif toplantısından görüntüler

CEMRE KONUT / LALE KULE

Hedef Kilitlendi

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Mekanda yolculuk sağlayan bir kültür ve turizm projesidir

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Üye Kayıtlarımız Başlamıştır

OBASYA Projesi Yuntdağlarında kurulacaktır.

12 Ağustos 2013 Pazartesi

Küçük Konut Büyük Rahatlık


Ceren Konut Yapı Kooperatifi olarak “Küçük konut büyük rahatlık” diyerek ürettiğimiz 105 adet 1+1 konutlarda yıllardır oturuyoruz. Küçük konutlar ilgi görünce, Simge Konut Kooperatifi olarak 90 kontun üretimin başlattık ve bir yıldır bu konutlarda yaşam sürüyor. Talepler artınca, sırayla Selin ve Ender girdi devreye ardı ardına. Baktık talep artarak devam ediyor, yeni arayışların ardından Lale Kule girdi devreye. Lale Kulede üye kayıtları devam ediyor. Selin Konutları Eylül 2013’de Ender Konutları da Eylül 2014’de ortaklara teslim edilecek.

1+1 konutlar geleceğin konutlarıdır. İlgi göreceğini düşünerek başlatmıştık üretimini. Ancak inanın, daha konutların temeli atılmadan ortakların tamamlanmasını beklemiyordum. Selin Konut Yapı Kooperatifi olarak 96 adet 1+1 konut yapacağımızı duyurduğumuzdan kısa bir süre sonra, ortak sayımız 96’ya ulaştı. Ender’de de öyle oldu  100 konut için 300 başvuru aldık. Bize de gösterilen güvene teşekkür etmek ve konutları en kısa sürede tamamlayıp ortaklarımıza teslim etmek kalıyor.

Küçük konutlarda oturanlar büyük rahatlık yaşamaya başladıklarını dillendiriyorlar sürekli olarak. Evlerini yazın soğutmanın, kışın ısıtmanın ve temizliğin kolay kolaylaştığını söylüyorlar.

Toplumun ihtiyaçlarını ve gelişmeyi dikkate alarak, farklı bir proje ürettiğinizde ilgi görmemesi mümkün değil. Manisa’da satılmayı bekleyen birçok konut varken, 1+1 konutlar için ortak sayısının kısa sürede tamamlanması projenin ilgi gördüğünün somut kanıtı oluyor bizim için.

Hızlı sanayileşme ve hızlı kentleşme, yeni yaşam ve konut biçimlerini gündeme getiriyor. İnsanlar, aile yapısının giderek küçüldüğünü, büyük kentlerde ve büyük konutlarda yalnızlıklarının da büyüdüğünü görüyorlar. Büyük evin derdi de büyük oluyor. Isıtamıyorsunuz, soğutamıyorsunuz. Bakımı ve temizliği sorun oluyor. Büyük konutlarda yaşanan sorunlar küçük konutlarda yaşanmıyor. O nedenle, Küçük Konut. Büyük rahatlık diyoruz. Küçük konutu geleceğin konutu olarak görüyoruz. Küçük Konut ucuz olduğu için değil, rahat olduğu için gündeme geldi. Tüm gelişmiş ve sanayileşmiş ülkelerde böyle oldu.

Manisa’da üreteceğimiz küçük konutlara, gösterilen ilginin artarak süreceğini düşünüyorum.

İstanbul’da, İzmir’de yapımına başlanılan konutlar içinde önce küçük konutlar satıldığını biliyoruz.  . İleriyi görenler, rahatını düşünenler bir değil birkaç konuta için ortak oluyorlar. İzmir’de 170 milyar liraya satılan konutları biz Manisa’da 100 bin liraya üretebileceğimizi söylüyor ve bunu başarıyoruz. Ancak Lale Kule daha farklı olacağı, kapalı otoparkı ve alışveriş merkezi olacağı için 138.500 liraya mal olacak…

Küçük konutlar büyük pirim yapıyor ve daha da yapacak. Benden duyurması…

Yeni Manisa’da birçok ilke imza attık. Şimdi yaptığımız küçük konutlarda Manisa’da bir ilktir.

Manisa Birlik Bürosunu da 1+1 konutlarımız bulunduğu bölgedeki Simge Konut Yapı Kooperatifimizin üretimini gerçekleştirdiği binaya taşıdık.
 
Simge ve Selin Kooperatiflerimize ait konutların bulunduğu parsellerde bahçe düzenlemesini de tamamladık. Birlik parkı gerçekten görmeye değer bir park oldu. Hemen belirteyim, Manisa Birlik Bürosunun da bulunacağı alandaki bahçe düzenlemesi, havuzlar özellikle, heykeller çok konuşulacak.

Her zaman söylediğimiz gibi, ağaçları anıtları sosyal donatıları konutlarla birlikte üretiyoruz. Bu aralar, Simge Kooperatifinin bahçesindeyim. Sabahtan akşama kadar, bahçenin düzenlemesi ile uğraşıyorum. Benim için yeni bir kent kurmanın en keyifli yanı, bahçe düzenlemeleri ile ilgilenmek oluyor.

Geçmişte dostlarımızla Barış Alanında çınar altında yaptığımız söyleşileri, bundan böyle, Birlik Parkı’nda sürdüreceğiz.

 
back to top