Yeni Kooperatifimiz CEMRE KONUT

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatifinin imzaları atıldı

CEMRE KONUT / LALE KULE

1+1 Küçük Konut, Büyük Rahatlık

CEMRE KONUT / LALE KULE

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatif toplantısından görüntüler

CEMRE KONUT / LALE KULE

Hedef Kilitlendi

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Mekanda yolculuk sağlayan bir kültür ve turizm projesidir

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Üye Kayıtlarımız Başlamıştır

OBASYA Projesi Yuntdağlarında kurulacaktır.

9 Haziran 2022 Perşembe

KÜLTÜR SINIR TANIMAZ

Hazine ve Maliye Bakanlığı Merkezi Finans ve İhale Birimince sağlanan AB hibesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı denetiminde yürüttüğümüz Kültür Sınır Tanımaz Projemizde mutlu sona yaklaşıyoruz. Türkiye Ege Bölgesi ve Bulgaristan Geleneksel Kadın Kıyafetleri Müzemizin ve Obasya Etkinlik Çadırımızın açılışı 22 Haziran 2022 Çarşamba günü saat 19.00’da yapılacak.

Kültür Sınır Tanımaz Projemizin ortakları Manisa Büyükşehir Belediyemiz, Bulgaristan Kırcaali Belediyesi ve Bulgaristan Kırcaali Ömer Lütfi Kültür Derneği’dir.

***

25 Mayıs 2022 tarihinde Bulgaristan’da Kültür Sınır Tanımaz Projemiz kapsamında Kültürler Buluşması etkinliğimizi gerçekleştirdik. Farklı kültürlerin zenginliğini aynı salonda coşkuyla yaşadık.

Bugünlerde Obasya ile yatıp Obasya ile kalkar oldum. 19-24 Haziran 2022 Tarihleri arasında Bulgaristan’dan gelen konuklarımızı Manisa’da ağırlayacağız. 

Kültürler gerçekten sınırları aşıyor. Farklı kültürler aynı salonlarda buluşmanın sevgiyi ve bilgiyi paylaşarak büyütmenin coşkusunu yaşıyorlar.

Kültür ve sanat dostları olarak 22 Haziranda Obasya’da buluşacağız. Bu fırsat kaçmaz. Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir Türk Dünyası Müzik ve Dans topluluğu Obasya’da olacak. Türk dünyasından müzikler dinleyip ve danslar izleyeceğiz.

Pandemi nedeniyle meydanlardan ve salonlardan uzak kaldık. Etkinliklerde buluşmayı çok özlemiştik. Obasya’nın eşi benzeri olmayan 700 metrekarelik etkinlik çadırında buluşarak, birlikte olmanın coşkusunu yaşayacağız.

***

Başta Manisa Büyükşehir Belediyemizin değerli başkanı Sayın Cengiz Ergün olmak üzere yardımlarını bizden esirgemeyen tüm Manisa Büyükşehir Belediyesi mensuplarına teşekkür etmeyi borç biliyor, gönülden sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz projelerde, Manisa Valiliğimizin, Yunusemre Kaymakamlığımızın, Yunusemre Belediyemizin, Manisa Celal Bayar Üniversitemizin, Milli Eğitim Müdürlüğümüzün, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğümüzün daha başka birçok kurum ve kuruluşun katkılarını aldık. Katılım olmadan atılım olmuyor. Büyük projeler büyük dayanışmalarla, ortak çalışmalarla hayat buluyor.

***

Bulgaristan gezimizde, Bulgaristan’dan müzemizde sergilenecek kadın kıyafetlerinin temininde Bal-Göç Derneğimizin de büyük katkıları oldu. Kültürler Buluşması etkinliğinde ve daha sonra yapacağımız tüm çalışmalarda Bal-Göç Derneğimiz gibi diğer STK’larla işbirliği yapmayı sürdüreceğiz.

Bulgaristan Kırcaali Belediyesi ile başlattığımız işbirliği ve dayanışma yeri projelerin kapısını da aralayacak. Kırcaali Belediyesi ile Balkanların en farklı konaklama tesisini kurma düşüncemizi hayata geçirmek için çalışacağız.

Kültürler sınırları aştıkça, salonlarda buluştukça; barışın güçleneceğine Atatürk’ün özlediği ve dile getirdiği Yurtta Barış Dünyada Barış sözünün gerçekleşmesi yolunda gelişmeler olacağına yürekten inanıyorum.

Unutmadan bir yere not edin: 22 Haziran 2022 saat 19.00’da Obasya’da Kültür Sınır Tanımaz Etkinliğinde buluşacağız.

 

 
back to top