Yeni Kooperatifimiz CEMRE KONUT

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatifinin imzaları atıldı

CEMRE KONUT / LALE KULE

1+1 Küçük Konut, Büyük Rahatlık

CEMRE KONUT / LALE KULE

S.S. CEMRE Konut Yapı Kooperatif toplantısından görüntüler

CEMRE KONUT / LALE KULE

Hedef Kilitlendi

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

SİMGE KONUT

1+1 Küçük Konut, Çeyrek Altın, Akıllı Yatırım

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Mekanda yolculuk sağlayan bir kültür ve turizm projesidir

S.S. OBASYA TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

Üye Kayıtlarımız Başlamıştır

OBASYA Projesi Yuntdağlarında kurulacaktır.

30 Haziran 2022 Perşembe

ÇALIŞINCA OLUYOR MANİSALILIK DAYANIŞMASI VE AİDİYET DUYGUSU GÜÇLENİYOR

22 Haziran 2022, Çarşamba akşamı Obasya’da Bulgaristan’ın Kırcaali kentinden ve Manisa’dan gelen dostlarımızla unutamayacağımız coşkulu bir “Kültürler Buluşması” programı gerçekleştirdik. “Kültürler Buluşması” programının ilkini Mayıs ayı içinde Kırcaali kentinde yapmıştık. Biz nasıl Kırcaalili dostlarımızdan hüzünle ayrıldıysak, Kırcaalili dostlarımızda Manisa’dan hüzünle ayrıldılar. Vedalaşırken ağlamaklı olduk. Anladık ki dostluklar, birlikte yapılan etkinliklerle, ortak projelerle güçleniyor. Birbirimizden ayrılırken ortak projelere karşılıklı gidip gelmelere devam edelim temennisinde bulunduk. Yeni projelerle yeniden buluşacağız elbet.

Obasya Turizm Geliştirme Kooperatifi olarak, proje yapmayı seviyoruz. Kültür Sınır Tanımaz Projemiz ilk projemiz değildi elbet son projemizde olmayacak.

OBASYA Turizm Geliştirme Kooperatifi adına başvurusu yapılan “Kültür Sınır Tanımaz” projesi; T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Avrupa Birliği’nin mali desteği ile hayata geçirilen “Ortak Kültür Mirası: Türkiye ve AB Arasında Koruma ve Diyalog-II (CCH-II) Hibe Programı” kapsamında hibe desteği almıştır. Programın Sözleşme Makamı, Merkezi Finans ve İhale Birimidir.  Bu projelerin amacı Türk ve AB kuruluşları arasında ortaklaşa uygulanan ortak kültürel miras faaliyetlerinin teşvik edilmesi ve geliştirilmesini amaçlamaktadır. Projemizin Ortakları, Manisa Büyükşehir Belediyesi, Bulgaristan Kırcaali Belediyesi ve yine Bulgaristan Kırcaali kentinde faaliyet gösteren Ömer Lütfi Kültür Derneğiydi.

PROJELERİMİZİ GENİŞ KATILIMLA YAPIYORUZ

KATILIM OLMADAN ATILIM OLMAZ

‘BEN’ DEMEK YERİNE ‘BİZ’ DEMEYİ SEVİYORUZ.

Yaptığımız projelerin çok ortaklı olmasına dikkat ediyoruz. Zafer Kalkınma Ajansı’nın hibe desteği ile yaptığımız Obasya Zaman Geçidi Müzemizi ve Manisa Yuntdağları Alt Eylem Planı ve Turizm Destinasyonları Projemizi Manisa Celal Bayar Üniversitemiz, Yunusemre Belediyemiz ve Manisa Ticaret Odamızın iştirakleriyle yapmıştık. Her projemize belediyelerimizin üniversitemizin, Manisa Ticaret ve Sanayi Odamızın ve STK’ların katılması için çaba gösteriyoruz. Biliyoruz ki katılım olmadan atılım olmuyor.

ORTAK SORUNLAR ORTAKLAŞA ÇALIŞARAK ÇÖZÜLÜR

Projelerimizi yaparken başta belediyelerimiz olmak üzere farklı kurum kuruluşların yardımını almak, projeleri sahiplenenlerin sayısını çoğaltırken sürdürülebilirliğini de kolaylaştırıyor.

BİR PROJEYİ TAMAMLAMADAN YENİ PROJE HAZIRLIKLARINA BAŞLADIK

"Kültür Sınır Tanımaz"  projesinin finali 22.06.2022'de yaptığımız muhteşem etkinlik ve açtığımız Ege Bölgesi ve Bulgaristan geleneksel kadın kıyafetleri müzesi değil elbet, finali, hazırlanmakta olan Kültür Sınır Tanımaz Projemizin Belgeselinin gösterimi ve Müzemiz için bastırılacak olan kitabın tanıtımı ile sürdüreceğiz. Kültür Sınır Tanımaz Projemiz noktalanmadan yeni proje hazırlığına başladık bile. 

"Kültürler Buluşması" gecesine, Bulgaristan'dan Ömer Lütfi Kültür Derneği folklor ekibi, Şehzadeler Halk Eğitimi Müdürlüğü Halk Oyunları Ekibi ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu halk dansları ve müzikle katıldılar. 

KATILANLARA KATKIDA BULUNANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Kültürler Buluşması gecemizde bizi yalnız bırakmayan değerli protokole, Manisalı hemşerilerimize, Kültürler Buluşması gecemizin başarılı geçmesi için çalışan Manisa Büyükşehir Belediyemizin özverili çalışanlarına,
Bal-Göç derneğimizin değerli yöneticilerine ve üyelerine, katılan folklor ekiplerini, Kültürler Buluşmasını canlı olarak baştan sona yayınlayan Manisa Tv ve Etv’ye gönülden teşekkür ediyorum. “Manisalılık Dayanışması” aidiyet duygusu budur işte… 

 

 
back to top